شرکت‌های مستقر در اهواز با قلدری مطالبات شهرداری را نمی‌دهند

d8b4d8b1daa9d8aae2808cd987d8a7db8c d985d8b3d8aad982d8b1 d8afd8b1 d8a7d987d988d8a7d8b2 d8a8d8a7 d982d984d8afd8b1db8c d985d8b7d8a7d984 61d5bc79223b8

عامل/خوزستان عضو شورای شهر اهواز با اشاره به مشکلات و وضعیت ورودی‌های اهواز گفت: سامان‌دهی ورودی‌های شهری که بدتر از یک شهر جنگزده است تنها بر عهده ارگان شهرداری نیست، امکانات و توانایی شهرداری به تنهایی پاسخگوی رفع این مشکل نیست و باید همه نهادهای مربوطه از حالت نظاره‌گری خارج شوند.

حمید دغاغله در نطق پیش از دستور خود در بیست و هفتمین جلسه علنی شورای شهر اهواز که امروز (۱۵ دی‌ماه) برگزار شد، با اشاره به مشکلات شهرداری در بخش‌های مختلف اظهار کرد: یکی از مشکلات شهر، پرداخت نشدن حق شهرداری توسط شرکت‌های مستقر در محدوده شهر است در حالی که بر اساس قانون باید این مطالبات شهرداری را پرداخت کنند و شهرداری این مطالبات را برای استیفای حق مردم استفاده کند. 

به گزارش عامل، وی افزود: شاهد این هستیم این شرکت‌ها با قلدری و با توجه به برخورد نکردن دستگاه‌های قهریه، حاضر نیستند هزاران میلیارد تومان مطالبات شهرداری را پرداخت کنند در نتیجه شهرداری در بسیاری از مناطق شهری، توان خدمات‌رسانی بهتر را ندارد.

دغاغله گفت: در شهرهای دیگر این شرکت‌ها علاوه بر پرداخت مطالبات شهرداری، به مسئولیت‌های اجتماعی خود نیز عمل می‌کنند اما شرکت‌های متعددی که در شهر اهواز وجود دارند، حتی حاضر نیستند پیاده‌روی جلوی شرکت‌شان را اصلاح کنند و با قلدری کارهایی که در حوزه وظیفه شهرداری نیست را از این ارگان مطالبه می‌کنند.

وی بیان کرد: یکی دیگر از مشکلات، وضعیت ورودی‌های اهواز است. سامان‌دهی ورودی‌های شهری که بدتر از یک شهر جنگزده است تنها بر عهده ارگان شهرداری نیست، امکانات و توانایی شهرداری به تنهایی پاسخگوی رفع این مشکل نیست و باید همه نهادهای مربوطه از حالت نظاره‌گری خارج شوند. بسیاری از نهادها منتظر اقدام شهرداری در این زمینه هستند اما خود در این زمینه اقدام نمی‌کنند.

عضو شورای شهر اهواز گفت: گذر از این مسیرها و مشاهده این مشکلات برای مردم، چیزی عادی شده است در حالی که حتی در شهرها و روستاهای کوچک چنین ورودی‌هایی وجود ندارد، حتی در کشورهای جنگزده نمی‌بینیم محل عبور و مرور، به بازارچه تبدیل شود و با قلدری سکوهایی در این اماکن ساخته و سایبان‌هایی نصب شوند و مسیر عبور و مرور سه چهار لاینی، تک لاین شود به گونه‌ای که کسی نمی‌تواند به راحتی از این مسیر عبور کند. یعنی هزاران میلیارد تومانی بابت احداث پلی هزینه شده که به محلی برای بازارچه دست‌فروشان تبدیل شده است.

وی افزود: پلی که باید سطح منطقه را ارتقاء دهد در پی کم‌کاری برخی نهادهای ناظر، به این روز درآمده و شهرداری را در حاشیه قرار داده‌اند تا خود در حاشیه قرار نگیرند. تا کی در اهواز باید ناظر این صحنه‌ها باشیم؟

دغاغله گفت: منطقه زرگان یکی از ورودی‌های اهواز است که چندین محل کشتار دام غیرمجاز و غیر بهداشتی دارد؛ در کجای دنیا یا کشور چنین صحنه‌های زشتی وجود دارد؟ تا کی آقایان نظاره‌گر می‌خواهند در نظاره‌گری بمانند؟ در هر مساله‌ای که شهرداری می‌خواهد در راستای وظایفش انجام دهد، به علت مسائل امنیتی نمی‌تواند کاری انجام دهد.

وی افزود: فضای سبزی که حق مردم این مناطق است به محل ایجاد دکه‌های غیرمجاز، گوسفندفروشی و کشتار گوسفند تبدیل شده است.

عضو شورای شهر اهواز گفت: از نهادهای مسئول می‌خواهیم به کمک شهرداری بیایند و به وظایف اجتماعی و قانونی‌شان عمل کنند.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

هفته ای چند نوبت ورزش کنیم؟

چ دی ۱۵ , ۱۴۰۰
جنب وجوش داشتن برای حفظ سلامت اهمیت حیاتی دارد اما برای رسیدن به هدف‌های خود از نظر تناسب اندام شامل کاهش وزن یا افزودن به توده عضلانی برای استحکام عضلات و استخوانها، درک دقیق اینکه چقدر باید ورزش کنیم، شاید اندکی دشوار باشد. به گزارش عامل، متخصصان ورزش و تندرستی می گویند: انتخاب […]
d987d981d8aad987 d8a7db8c da86d986d8af d986d988d8a8d8aa d988d8b1d8b2d8b4 daa9d986db8cd985d89f 61d5bc8151610

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.