بیمه محصولات کشاورزی در خوزستان ۲۱درصد افزایش یافت

d8a8db8cd985d987 d985d8add8b5d988d984d8a7d8aa daa9d8b4d8a7d988d8b1d8b2db8c d8afd8b1 d8aed988d8b2d8b3d8aad8a7d986 dbb2dbb1d8afd8b1d8b5 61d17476184b6

محمد آلاله روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار عامل افزود:از این میزان سطح بیمه محصولات پاییزی،۲۱۰هزار هکتار گندم و بقیه کلزا، چغندرقند ، سیب زمینی و پیاز بوده است.
وی با بیان اینکه فرصت بیمه محصولات پاییزی تا ۱۵دی ماه ۱۴۰۰ تمدید شده است از کشاورزان خوزستانی خواست درفرصت باقی مانده نسبت به بیمه محصولات پاییزی خود اقدام کنند.
فرصت قبلی برای بیمه محصولات پاییزی ۳۰ آذر ماه ۱۴۰۰ بود که با درخواست سازمان جهادکشاورزی استان و پیگیری صندوق بیمه محصولات کشاورزی ، زمان بیمه محصولات پاییزی تا ۱۵دی ماه ۱۴۰۰ تمدید شد.
سهم پرداختی دولت در بیمه محصولات کشاورزی در استان به طور متوسط ۵۵درصد و سهم کشاورز ۴۵درصد است.

افزایش ۱۶۶درصدی بیمه طیور در خوزستان
معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی خوزستان گفت:امسال ۱۶میلیون و ۷۱۳ هزار قطعه جوجه در مرغداری های استان بیمه شده که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۶۶درصد افزایش داشته است.
آلاله در ادامه افزود:همچنین ۴۳۲هزار و ۶۲ راس دام سبک و سنگین در استان در برابر حوادث و بیماری ها بیمه شد که در مقایسه با سال گذشته ۲ برابر شده است.
وی شکنندگی بخش کشاورزی خوزستان در برابر حوادثی همچون سیل ، خشکسالی و تنش آبی ، فروکش کردن ویروس کرونا و فرهنگ سازی و اطلاع رسانی را در گرایش بیشتر بهره برداران بخش کشاورزی در بیمه محصولات خود تاثیر گذار خواند.

پرداخت نشدن حق بیمه کشت قراردادی گندم از سوی غله خوزستان
معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی خوزستان از پرداخت نشدن حق بیمه کشت قراردادی گندم از سوی اداره کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان انتقاد کرد.
آلاله با بیان اینکه امسال برای نخستین بار در خوزستان کشت قراردادی گندم درسطح ۸۰هزار هکتار مصوب شده و تاکنون حق بیمه ۵۳هزار هکتار از کشت قراردادی گندم که اداره غله و خدمات بازرگانی خوزستان با کشاورزان گندمکار منعقد کرده پرداخت نشده است افزود: چنانچه حق بیمه توسط اداره کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان پرداخت شود سطح بیمه محصولات پاییزی به بیش از ۲۹۳هزار هکتار خواهد رسید.
وی گفت: به دلیل اینکه حق بیمه سطح کشت قراردادی پرداخت نشده ، در سامانه بیمه وارد نشده است و جزو محصولات بیمه شده محسوب نمی شود.
بر اساس کشت طرح کشت قراردادی که امسال برای نخستین بار برای محصول گندم در استان اجرایی شده هزینه های مربوط به حق بیمه و کود توسط اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان پرداخت و در زمان برداشت و خرید محصول  از مطالبات کشاورزان کسر خواهد شد.
به گزارش عامل یکی از راهبردهای اساسی بخش کشاورزی دولت سیزدهم که توسط وزیر جهادکشاورزی اعلام شده این است که هیچ بذری در زمین کاشته نخواهد شد مگر اینکه خریدار آن مشخص باشد.
در سال قبل زراعی تقریبا” نیمی از ۱۰۲هزار تن دانه روغنی کلزا توسط بخش خصوصی (کارخانه های روغن کشی) و در قالب کشت قراردادی و اندکی بیشترنرخ تضمینی از کشاورزان کلزاکار خوزستانی خریداری شد.
استان خوزستان با تولید سالانه ۱۷.۳ میلیون تن محصولات زراعی ، باغی ، شیلات ، عسل ، فراورده های دامی و لبنی و سهم ۱۳.۵درصدی از کل محصولات تولیدی کشور ، در جایگاه نخست قرار گرفته است.
در سال زراعی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به علت خشکسالی شدید که در نیم قرن اخیر بی سابقه بوده حجم تولیدات کشاورزی خوزستان حدود ۲۰ تا ۲۵درصد کاهش یافته است.

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

وجود تعارض منافع سیستماتیک در کشور

ی دی ۱۲ , ۱۴۰۰
عضو هیئت علمی دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی گفت: باید بدانیم که تعارض منافع در کشور ما شخصی یا فردی نیست بلکه تعارض منافع به‌طور سیستماتیک است؛ یعنی سیستم طوری تنظیم شده که متضمن ایجاد تعارض منافع است. به‌عنوان مثال نهادی، خودش بر خودش نظارت می‌کند نظیر دامپزشکی که حقوقش […]
d988d8acd988d8af d8aad8b9d8a7d8b1d8b6 d985d986d8a7d981d8b9 d8b3db8cd8b3d8aad985d8a7d8aadb8cdaa9 d8afd8b1 daa9d8b4d988d8b1 61d1747b49ea3

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.