بردهای نفت‌آبادان اتفاقی است / پرسپولیس بهترین تیم فنی لیگ است

d8a8d8b1d8afd987d8a7db8c d986d981d8aae2808cd8a2d8a8d8a7d8afd8a7d986 d8a7d8aad981d8a7d982db8c d8a7d8b3d8aa d9bed8b1d8b3d9bed988d984 61d4343faa502

عامل/خوزستان بازیکن سابق تیم فوتبال نفت آبادان گفت: بردهای نفت بدون برنامه‌ریزی، جرقه‌ای و بدون حساب و کتاب و بر اثر اتفاقات فوتبال است و بر مبانی استراتژی نیست.

شاهین رحمانی در گفت و گو با عامل، اظهارکرد: لیگ فوتبال ایران به دلیل معیوب بدون چرخه تولید بازیکن، فوق‌العاده بی‌کیفیت است و وقتی لیگ هم بی‌کیفیت باشد تیم‌ها از نظر فنی اختلاف زیادی با هم ندارند. به نظرم در لیگ ایران به جز پرسپولیس که دارای یک سبک ثابت است، هیچ تیمی در یک فرم حرکتی ثابت از نظر بازی و امتیازگیری نیست. یعنی پرسپولیس بهترین تیم فنی در لیگ ایران است. دلیل هم این است که در این چند سال  هیچ ستاره‌ای به فوتبال تحویل داده نشده است و وقتی بازیکن جوانی به فوتبال تزریق نمی‌شود، قطعا تیم‌ها در بی‌کیفیتی گیر می‌کنند و اگر برتری در بازی پیش می‌آید می‌تواند به دلیل عوامل دیگر مثل شرایط بهتر روحی روانی تیم‌ها بستگی داشته باشد.

وی افزود: این‌که تیم نفت آبادان هم بی‌پولی را از دلایل عدم نتیجه‌گیری عنوان می‌کند، این موضوع می‌تواند از جمله موارد بی‌کیفیتی یک تیم باشد. ضمن این‌که نفت آبادان از نظر بدنی هم فوق‌العاده ضعیف است و به نظرم نوع تمرینات بدنی تیم نفت با بازیکنان فعلی نفت به هم نمی‌خورد و این مشکلی است که صنعت نفت تا پایان فصل با آن مواجه خواهد بود، هر چند ممکن است این تیم در بازه‌ای با رفع مشکلات مالی بتواند جرقه‌ای در حرکت خود داشته باشد.

بازیکن سابق تیم فوتبال نفت آبادان گفت: بعد از نمایش خوب نفت آبادان مقابل فولاد که ناشی از توان خوب بدنی بازیکنان صنعت نفت بود، احتمال می‌دادم که نفت با کاهش توان بدنی در بازی بعدی خود یعنی دیدار با آلومینیوم دچار یک شکست سنگین شود که این اتفاق نیفتد اما در نهایت با تحلیل بدنی بازیکنان، در بازی روز گذشته مقابل مس رفسنجان دچار این شکست سنگین شد. نفت تیمی است که به ستاره‌هایش خیلی متکی است و نبود یک بازیکن مثل محمد طیبی و حامدی‌فر تاثیر بسیاری در روند بازی این تیم دارد. به نظرم نفت آبادان در لیگ بیست و یکم عملکرد ثابتی نخواهد داشت و عملکرد سینوسی خواهد داشت.

وی بیان کرد: بردهای نفت نیز بدون برنامه‌ریزی، جرقه‌ای و بدون حساب و کتاب است. تمام بردهای این تیم ناشی از شرایط خوب روحی روانی و بدنی بازیکنان است. این‌که فکر کنیم نفت، لیگ را بر اساس یک استراتژی خاص پیش می‌برد، اصلا به این صورت نیست. در واقع بردهای نفت آبادان بر اثر اتفاقات فوتبال است و بر مبانی استراتژی نیست. به نظرم با این شرایط هم منصوریان نمی‌تواند کار کند و البته با توجه به شرایط وجود منصوریان هم هیچ وقت معترض نبوده است و با تمام وجود کار کرده است. من نیز به عنوان یک آبادانی علی‌رغم این‌که مخالفم که یک غیربومی در شهرم کار کند اما واقعا منصوریان اخلاق حرفه‌ای دارد و از او ممنونم که در این شرایط سخت تیم شهر ما را هدایت می‌کند و وارد حاشیه هم نشده است و کار می‌کند.

رحمانی گفت: یک مربی همیشه با بازیکن می‌تواند کار کند، یعنی اگر یک نجار قهار هم باشی تا زمانی که تجهیزات خوبی نداشته باشی نمی‌توانی کاری انجام دهی؛ پس وقتی ابزار کار هم در باشگاه نفت نیست نمی‌توان کار کرد. البته منصوریان هم می‌توانست چنین تیمی را نپذیرد اما قبول کرد و تاکنون هم اعتراضی نداشته است و با نواقص موجود در حال کار است. تا زمانی که چشم‌ها را نشوریم، فوتبال پایه باشگاه صنعت نفت آبادان شکل نگیرد، آکادمی هم تقویت نشود، نیروهای قوی را در بحث مربیگری فوتبال پایه نفت آبادان نداشته باشیم و یک کار چهار ساله در دستور کار نباشد، تیم نفت آبادان در همین جایگاه خواهد بود، البته اگر تا چهار سال دیگر نفت آبادان به لیگ یک سقوط نکرده باشد.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

معاون وزیر ورزش: قرارداد ویلمتوس در حوزه‌های نظارتی در حال پیگیری است

س دی ۱۴ , ۱۴۰۰
معاون برنامه ریزی و نظارت وزارت ورزش و جوانان گفت: از آنجا که بحث انتخابات کمیته ملی المپیک را داریم تلاش می کنیم مجامع فدراسیون ها برگزار شوند. به گزارش عامل، بنیامین شکوه‌فر در خصوص انتخابات فدراسیون کبدی و اینکه تعداد نامزدها کم بود، عنوان کرد: هر کسی که بتواند […]
d985d8b9d8a7d988d986 d988d8b2db8cd8b1 d988d8b1d8b2d8b4 d982d8b1d8a7d8b1d8afd8a7d8af d988db8cd984d985d8aad988d8b3 d8afd8b1 d8add988d8b2 61d4347579044

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.