بانک‌ها تسهیلات منطقه زلزله زده اندیکا را تخصیص دهند

d8a8d8a7d986daa9e2808cd987d8a7 d8aad8b3d987db8cd984d8a7d8aa d985d986d8b7d982d987 d8b2d984d8b2d984d987 d8b2d8afd987 d8a7d986d8afdb8cdaa9 61d610bbdd384

عامل/خوزستان نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن کشور با اشاره به وضعیت بازسازی منطقه زلزله زده اندیکا گفت: تسهیلات بانکی در این خصوص به دست ما نرسیده است و به محض تخصیص این تسهیلات، به نظر می رسد روند احداث این واحدها تا حدود ۶ ماه آینده به پایان برسد.

حجت الاسلام و المسلمین حسین روحانی نژاد امروز (۱۵ دی ماه) در حاشیه بازدید از پروژه مسکن اکباتان اهواز، اظهار کرد: این پروژه جزو پروژه های اقدام ملی مسکن است که خوشبختانه در خوزستان ساخت ۳۲۰۰ واحد از پروژه اقدام ملی مسکن به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی واگذار شده است.

به گزارش عامل، وی افزود: بخشی از این واحدها را خود بنیاد به صورت مستقیم و بخشی دیگر را بنیاد مسکن به صورت برون ساخت و ارائه زمین به ذینفعان اجرایی می کند.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن کشور با بیان اینکه از ۳۲۰۰ واحد، دو هزار واحد در خوزستان در حال ساخت است، گفت: بقیه پروژه هایی که تحت عنوان اقدام ملی مسکن بوده و تا کنون به صورت جدی شروع به کار نشده اند، به جهش تولید مسکن تغییر نام پیدا خواهند کرد.

حجت الاسلام روحانی نژاد با اشاره به پروژه مسکن اکباتان اهواز بیان کرد: این پروژه ۵۳۵ واحد دارد و الحمدلله تمامی بلوک ها در حال کار هستند و از مرحله اجرای فونداسیون عبور کرده اند و برخی از بلوک ها در حال اجرای سقف طبقه سوم هستند. هر واحد به صورت میانگین، دارای ۹۶ متر فضای مفید مسکونی است و همگی داری پارکینگ و انبار هستند.

وی ادامه داد: برآورد می شود این پروژه پیشرفت فیزیکی ۱۵ درصدی دارد و طبق برنامه، مقرر شده است تا سال ۱۴۰۲، این پروژه به پایان برسد و به صاحبان آن ها تحویل داده شود.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن کشور با اشاره به پروژه های بنیاد مسکن در کشور افزود: بنیاد مسکن در کل کشور، ساخت ۴۰۰ هزار واحد از یک میلیون واحد در سال را برعهده گرفته است. ۲۰۰ هزار واحد در روستاها و شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر با تسهیلات ارزان قیمت ۲۰۰ میلیون تومانی و ۲۰۰ هزار واحد دیگر را نیز در شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر با تامین زمین توسط وزارت راه و شهرسازی و واگذاری آن به بنیاد مسکن خواهیم ساخت و انشالله عملیات ساخت واحدها در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر شروع خواهد شد.

حجت الاسلام روحانی نژاد بیان کرد: از سال ۸۴ به بعد، ۵۲ درصد از واحدهای مسکونی روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر نوسازی شد و در افق ۱۴۱۰ برنامه ریزی کرده ایم تا با حمایت دولت ها و ارایه تسهیلات مناسب بتوانیم جشن پایان نوسازی را در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر برگزار کنیم.

وی در خصوص مسکن محرومین گفت: در این راستا طرحی تحت عنوان ساخت ۱۰۰ هزار مسکن محرومین با تسهیلات ۳۰ میلیون تومان به صورت بلاعوض و تسهیلات ارزان قیمت را ارائه کرده ایم و سهم خوزستان، ۳ هزار واحد از این میزان بوده است.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن کشور تصریح کرد: خوشبختانه با پیگیری ها و حمایت رئیس جمهور و وزارت راه و شهرسازی، وام ساخت مسکن از ۱۰۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان با بهره ۵ درصد افزایش یافته است.

حجت الاسلام روحانی نژاد با اشاره به مناطق زلزله زده اندیکا و وجود محدودیت هایی در تامین مصالح ساختمانی، عدم وجود راه های مناسب و سبک ساخت و ساز بیان کرد: در گام اول احداث ۹۸۰ واحد به غیر از واحدهای تعمیری در دستور کار قرار دارد و از آنجایی که نظر بر این بود که به منطقه به صورت ویژه توجه شود، ارزیابی های دوباره انجام شده و مقرر شد واحدهای تعمیری که با وجود تعمیر همچنان مطلوب نباشند، جزو واحدهای احداثی قرار بگیرند.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن کشور اظهار کرد: ساخت و ساز واحدها آغاز شده است و امیدواریم بانک ها به این موضوع توجه داشته باشند و تسهیلات تخصیصی را اختصاص دهند تا بتوانیم احداث خانه های مردم را در منطقه به اتمام برسانیم.

حجت الاسلام روحانی نژاد گفت: تسهیلات بانکی در این خصوص به دست ما نرسیده است و به محض تخصیص این تسهیلات، به نظر می رسد روند احداث این واحدها تا حدود ۶ ماه آینده به پایان برسد.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

دستگیری ۶۴ محکوم متواری در گیلان

پ دی ۱۶ , ۱۴۰۰
عامل/گیلان رئیس پلیس آگاهی گیلان از شناسایی و دستگیری ۶۴ نفر از محکومان متواری در طرح عملیاتی یک روزه در سطح گیلان خبر داد. سرهنگ علیرضا حدادی در گفت‌وگو با خبرنگاران هدف از اجرای طرح‌های انتظامی را افزایش احساس امنیت و همچنین کاهش جرائم در سطح جامعه عنوان و اظهار […]
d8afd8b3d8aadaafdb8cd8b1db8c dbb6dbb4 d985d8addaa9d988d985 d985d8aad988d8a7d8b1db8c d8afd8b1 daafdb8cd984d8a7d986 61d610c46c2eb

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.