افزایش ۴ برابری شبکه انتقال ۲ مرکز مخابراتی مانه و سملقان

d8a7d981d8b2d8a7db8cd8b4 dbb4 d8a8d8b1d8a7d8a8d8b1db8c d8b4d8a8daa9d987 d8a7d986d8aad982d8a7d984 dbb2 d985d8b1daa9d8b2 d985d8aed8a7d8a8 61d5aa1b21db9

عامل/خراسان شمالی مدیر مخابرات منطقه خراسان شمالی از افزایش چهار برابری شبکه انتقال دو مرکز مخابراتی شهرستان مانه و سملقان خبر داد.

علیرضا هاشمی در گفت و گو با عامل اظهار کرد: با نصب و راه اندازی لاین ترمینال یک گیگابیت در دو مرکز مخابرات روستایی از توابع شهرستان مانه و سملقان، ظرفیت شبکه انتقال این مراکز به چهار برابر افزایش یافت.

وی ادامه داد: در راستای توسعه ارتباطات مخابراتی در مناطق روستایی، با نصب لاین ترمینال یک گیگ در مراکز اینچه سفلی و قره قانلو ظرفیت زیرساخت‌های ارتباطی شبکه انتقال به چهار برابر افزایش یافت.

هاشمی گفت: با نصب و راه اندازی تجهیزات فوق، بیش از ۳ هزار نفر از امکانات مخابراتی با پهنای باند بالا برخوردار شدند.

مدیر مخابرات منطقه خراسان شمالی اظهار کرد: چند مرکز شهری و روستایی از توابع شهرستان مانه و سملقان نیز به تجهیزات پرظرفیت انتقال پهنای باند بر بستر فیبر نوری مجهز شد.

وی ادامه داد: با تلاش شبانه روزی کارشناسان فنی اداره سیستم‌های انتقال در راستای تأمین پهنای باند لازم برای ارائه خدمات نوین مخابراتی، تقویت و بهینه سازی ارتباطات ثابت و همراه، تجهیزات پرظرفیت CWDM در مراکز پیش قلعه، خرتوت، شورسو و سایت کلاته چنار از توابع شهرستان مانه و سملقان نصب و راه اندازی شده است.

هاشمی گفت: برای برقراری توازن ارتباطی و تأمین پهنای باند مورد نیاز مراکز و سایت‌های موبایل بخش مانه، تجهیزات CWDM با قابلیت انتقال پهنای باند نوری با ظرفیت Gbps ۱۰ و با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد ریال راه اندازی شده است.

مدیر مخابرات منطقه خراسان شمالی افزود: با توسعه زیرساختی صورت گرفته در مراکز مذکور، بیش از پنج هزار نفر از مزایای امکانات فوق بهره مند شده‌اند که از جمله مزایای راه اندازی آن‌ها می‌توان به تأمین پهنای باند ۴G سایت موبایل کهنه جلگه اشاره کرد.

سایت ۴G همراه اول در روستای سه گنبد شهرستان فاروج، وارد مدار شد

هاشمی همچنین اظهار کرد: با هدف توسعه متوازن خدمات و زیرساخت مخابراتی در سطح استان و بهره مندی روستاییان از پوشش اینترنت پرسرعت موبایل، سایت ۴G همراه اول شرکت مخابرات ایران، با تلاش و پیگیری کارشناسان فنی مخابرات منطقه، در روستای سه گنبداز توابع شهرستان فاروج، نصب و وارد مدار شد.

وی افزود: با راه اندازی این سایت، جمعیتی بالغ بر دو هزار و ۵۰۰ نفر در روستاهای سه گنبد، سیاه دشت و خیر آباد از امکانات اینترنت پرسرعت شبکه تلفن همراه بهره مند شده‌اند.

 وی به تلاش برای توسعه خدمات در مناطق محروم شهرستان راز و جرگلان نیز اشاره کرد و گفت: در راستای توسعه خدمات روستایی و اجرای طرح USO (طرح خدمات رسانی به مناطق محروم) نیز فعالیت‌های قابل توجهی توسط اپراتورهای مجری صورت گرفت و با تلاش شبانه روزی کارشناسان فنی مجموعه مخابرات با وجود منابع محدود به علت وجود تحریم‌ها، شاهد توسعه خدمات در مناطق روستایی بوده‌ایم و بزودی شاهد ادامه این توسعه‌ها در روستای گرکز و بهره مندی مردم این منطقه از خدمات بهتر مخابراتی خواهیم بود.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

جنگ برای نوشتن از جنگ

چ دی ۱۵ , ۱۴۰۰
عامل/کرمان سالن باستانی پاریزی کتابخانه ملی کرمان میزبان جشن امضای مجموعه داستان “سیلی” تازه­‌ترین اثر “حامد حسینی پناه کرمانی” بود. دراین مراسم که با حضورجمعی ازهنرمندان و علاقه‌مندان هنر و ادبیات برگزار شد “مهدی محبی کرمانی” و “محمد رضا ذوالعلی” درباره‌ مجموعه داستان سیلی صحبت کردند. پژوهشگران باید درباره مکتب داستان […]
d8acd986daaf d8a8d8b1d8a7db8c d986d988d8b4d8aad986 d8a7d8b2 d8acd986daaf 61d5aa2316dba

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.