۲۴۴ هزار تن چغندر تحویل کارخانه قند جوین شد

علی اکبر قارزی روز جمعه در گفتگو با خبرنگار عامل افزود: سطح زیر کشت چغندر قند در این شهرستان از چهار هزار و ۵۳۰ هکتار در سال گذشته به پنج هزار و ۲۰۰ هکتار در سال جاری افزایش یافته بود.

وی ادامه داد: شهرستان جوین، مستعد کشت چغندرقند، به عنوان یکی از مهمترین محصولات راهبردی است، که توسعه سطح زیر کشت آن علاوه بر اشتغالزایی به خودکفایی در تولید شکر و جلوگیری از خروج ارز کمک می‌کند.

رییس اداره جهاد کشاورزی جوین گفت: با توجه به میانگین برداشت حدود ۵۰ تن چغندر در هر هکتار، طی سال زراعی جاری ۲۶۰ هزار تن محصول چغندر در جوین تولید شد.

مدیر کشاورزی شرکت کشت و صنعت جوین به عنوان تولیدکننده عمده چغندر در منطقه نیز به خبرنگار عامل گفت: این محصول امسال از کشتزارهای چهار شهرستان خوشاب، جغتای، جوین و شاهرود برداشت و به کارخانه قند جوین تحویل داده شده است.

مهدی طلوعی‌نسب، عیار پایه چغندر قند را ۱۶ درصد ذکر و بیان کرد: عیار این محصول به هر میزان از عدد پایه کمتر باشد از قیمت چغند تحویلی نیز کاسته می‌شود.

وی افزود: میانگین عیار محصول چغندر تحویلی به کارخانه قند جوین تاکنون بالاتر از ۱۷ درصد بوده است. 

مدیر کشاورزی شرکت کشت و صنعت جوین ادامه داد: برداشت چغندرقند از اواخر مهرماه آغاز شده بود که تا اوایل دیماه ۲۴۴ هزار تن محصول چغندر از سوی کشاورزان به کارخانه قند جوین تحویل شده است.

شهرستان جوین ۳۵ هزار هکتار زمین باغی و زراعی با عمده محصولات گندم، جو، چغندرقند، زیره، پیاز، هندوانه و پسته دارد.

۱۲ هزار بهره‌بردار کشاورز، باغدار، دامدار و پروش‌دهنده طیور در جوین فعال هستند. 

نقاب، مرکز شهرستان جوین در ۳۲۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

۱۰۷ حلقه چاه غیرمجاز آب در غرب خراسان رضوی مسدود شد

ج دی ۱۰ , ۱۴۰۰
محمد ثابتی‌مقدم روز جمعه در گفتگو با خبرنگار عامل افزود: این چاه‌های غیرمجاز آب با تلاش کارشناسان حقوقی و دریافت دستور قضایی بسته شده است. وی ادامه داد: طی سال‌های گذشته برداشت بی رویه آب سبب افت سطح آب‌های زیرزمینی در منطقه شده که انسداد چاه‌های غیرمجاز نقش موثری در جلوگیری […]
dbb1dbb0dbb7 d8add984d982d987 da86d8a7d987 d8badb8cd8b1d985d8acd8a7d8b2 d8a2d8a8 d8afd8b1 d8bad8b1d8a8 d8aed8b1d8a7d8b3d8a7d986 d8b1d8b6 61ce9f2d4011c

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.