دستور کار جدید اصناف مشهد در آستانه شیوع سویه اومیکرون

d8afd8b3d8aad988d8b1 daa9d8a7d8b1 d8acd8afdb8cd8af d8a7d8b5d986d8a7d981 d985d8b4d987d8af d8afd8b1 d8a2d8b3d8aad8a7d986d987 d8b4db8cd988 61c43256b4a06

محمود بنانژاد روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار عامل با بیان اینکه دیگر تعطیلی گروهی برای اصناف اعمال نخواهد شد، افزود: براساس مصوبه نودمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و با عنایت به شیوع سویه جدید کرونا، با منشأ ناشناس، که براساس گزارش ها تا حدود ۲۰ برابر بیشتر از سویه های قبلی سرایت پذیری دارد، شیوه نامه وظایف، الزامات و فرآیندهای اجرای طرح مدیریت هوشمند کرونا در بستر سامانه امید به اتاق اصناف مشهد از سوی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان مشهد ابلاغ شده است که این ابلاغیه با قید فوریت برای اطلاع و اقدام لازم طی بخشنامه ای به اتحادیه های صنفی ذیربط ارسال شده است.

وی بیان کرد: در پی ابلاغ این شیوه نامه، فعالیت واحدهای صنفی و مشاغلی که میزبان مشتری در محل هستند، منوط به آن است که تزریق ۲ دُز واکسن به همه صاحبان مشاغل، کارفرمایان، کارکنان و مشتریان مربوط را داشته و نیز قرار نداشتن آنان در دوره قرنطینه و درمان بیماری کرونا در سامانه امید درج شده باشد، این مراکز در بخش اصناف شامل مراکز سرو غذا، رستورانها، چایخانه ها، کافی شاپها، فست فودها، تالارهای پذیرایی، باغ تالارها، پاساژها، فروشگاههای زنجیره ای، مراکز اقامتی از قبیل هتل، متل و مسافرخانه ها است.

رییس اتاق اصناف مشهد ادامه داد: در مرحله بعد همه واحدهای صنفی ملزم به اخذ کد QR از سامانه و نصب در مدخل ورودی واحد صنفی خود هستند، به نحوی که توسط خدمات گیرنده قابل مشاهده و اسکن باشد.

بنانژاد اظهار داشت: واحدهای صنفی موظف هستند علاوه بر پیگیری این موضوع، بر چگونگی کنترل برخط تزریق واکسن و در وضعیت قرنطینه و بیمار نبودن مراجعان و مشتریان از طریق سامانه توسط متصدیان واحدهای صنفی نظارت کنند، مشتریان در واحدهای صنفی نیز وظیفه دارند که پروفایل شهروندی خود را از سامانه دریافت و در تلفن همراه خود ذخیره کنند تا بتوانند قبل از ورود به محل واحدهای صنفی، آن را به متصدیان مربوط ارائه کنند. 

وی اظهار داشت: مشتریانی که واکسن آنها در سامانه ثبت نشده و یا در وضعیت قرنطینه و تحت درمان بیماری کرونا باشند، نمی توانند در محل واحدها و فعالیت های صنفی حضور داشته باشند.

عضو هیات رییسه اتاق اصناف ایران گفت: اتاق های اصناف موظف هستند ضمن نظارت مؤثر بر چگونگی رعایت الزامات مربوط در حوزه عملکرد واحدهای صنفی، نسبت به آن دسته از واحدهای صنفی مربوط که الزامات مقرر را نقض کرده اند، در چهارچوب سازوکارهای اجرایی تعیین شده اقدام نمایند. 

بنانژاد در تشریح مراحل نظارت بر چگونگی رعایت الزامات مورد نظر در واحدهای صنفی گفت: نظارت ها در مرحله اول شامل ارسال اخطار کتبی پلمب به واحد صنفی متخلف، در مرحله دوم شامل درخواست مسدود شدن پوز بانکی واحد و فعالیت صنفی متخلف به مدت ۲ هفته از طریق سامانه و در مرحله سوم پلمب ۳۰ روزه واحد صنفی متخلف و درج گزارش آن در سامانه خواهد بود.

وی در خصوص چگونگی رفع پلمب و سایر موارد نیز گفت: در صورت رعایت الزامات مربوط و تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت به رفع پلمب و مسدودیت پوز بانکی واحدها ظرف ۷۲ ساعت اقدام می شود. 

دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در کلانشهر مشهد و ۱۵ شهرستان دیگر خراسان رضوی ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری این استان را زیر پوشش دارد. 
ارائه خدمات بهداشتی و درمان به جمعیت ۱۷ شهرستان دیگر این استان بر عهده دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام است.

در حال حاضر حدود ۴۳۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری هستند و از ۳۳ شهرستان این استان، گناباد در وضعیت زرد و بقیه در وضعیت آبی قرار دارند.

از مجموع جمعیت بالای ۱۸ سال خراسان رضوی تاکنون ۹۳ درصد دز اول و ۷۵ درصد دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

به گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر چهارشنبه اول دی ماه ۲ هزار و ۱۰۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و مجموع تعداد این بیماران به ۶ میلیون و ۱۷۷ هزار و ۸۸۵ نفر رسید.

طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در ایران جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۱۳۱ هزار و ۲۱۱ نفر رسید.

همچنین تاکنون ۶ میلیون و ۱۶ هزار و ۳۲۴ نفر از بیماران نیز بهبود یافته یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

تاکنون ۵۹ میلیون و ۳۱۳ هزار و ۹۷۶ دُز اول، ۵۰ میلیون و ۷۴۴ هزار و ۱۹۷ دُز دوم و چهار میلیون و ۵۹۳ هزار و ۷۸۷  دُز سوم واکسن کرونا در کشور تزریق شده و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۱۴ میلیون و ۶۵۱ هزار و ۹۶۰ دُز رسیده است.

هم اکنون ۵۳ شهر کشور در وضعیت زرد و ۳۹۵ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

“پاندمی کرونا” در جهان ۲۷۶ میلیون و ۶۸۱ هزار و ۲۵۴ نفر را بیمار کرده و جان پنج میلیون و ۳۸۸ هزار و ۳۸ نفر را گرفته است. ۲۴۸ میلیون و ۲۲۰ هزار و ۱۱۳ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا هم تاکنون در جهان درمان شده‌اند.

در این میان آمریکا با ۵۲ میلیون و ۲۵۳ هزار و ۸۴۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ و همچنین ۸۳۰ هزار و ۹۹۰ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است. پس از آمریکا کشورهای هند، برزیل و انگلیس بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی ایران جایگاه نهم را در جدول بیشترین جمعیت مبتلایان به کرونا در میان کشورهای جهان دارد.

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

رومنیگه: کیزا مناسب بایرن است

پ دی ۲ , ۱۴۰۰
مدیر اجرایی سابق باشگاه بایرن مونیخ به ستایش از هافبک یوونتوس و تیم ملی فوتبال ایتالیا پرداخت و او را شایسته حضور در بایرن دانست. به گزارش عامل و به نقل از بیلد، کیزا بعد از درخشش در فیورنتینا بود که پیراهن یوونتوس را بر تن کرد. این بازیکن در […]
d8b1d988d985d986db8cdaafd987 daa9db8cd8b2d8a7 d985d986d8a7d8b3d8a8 d8a8d8a7db8cd8b1d986 d8a7d8b3d8aa 61c4325a468c9

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.