درج کد شناسایی بر روی مصنوعات طلا ضروری است

d8afd8b1d8ac daa9d8af d8b4d986d8a7d8b3d8a7db8cdb8c d8a8d8b1 d8b1d988db8c d985d8b5d986d988d8b9d8a7d8aa d8b7d984d8a7 d8b6d8b1d988d8b1db8c 61d175388d640

عامل/خراسان رضوی نایب رئیس اتحادیه طلا، جواهر و نقره مشهد گفت: کدشناسایی به منظور اطمینان بیشتر و استانداردسازی طلا درج می‌شود تا در صورت ایجاد شبهه و تقلب یا کسر عیار قابل پیگیری باشد.

محمدرضا وفادار نصرالله زاده در گفت‌وگو با عامل در خصوص درج کد شناسایی بر روی مصنوعات طلا اظهار کرد: چند سالی می‌شود که تمامی مصنوعات طلا دارای کدشناسایی است. سازندگان از طریق اتحادیه طلا و جواهر و اداره استاندارد هر استان، این کد شناسایی را دریافت می‌کنند.

وی درباره اهمیت درج کد شناسایی بر مصنوعات طلا افزود: درج این کد به منظور اطمینان بیشتر و استانداردسازی طلا صورت می‌گیرد تا در صورت ایجاد شبهه و تقلب یا کسر عیار قابل پیگیری باشد.

نایب رئیس اتحادیه طلا، جواهر و نقره مشهد با اشاره به وجود اعداد در بخش‌های مختلفی از مصنوعات طلا عنوان کرد: به عنوان مثال عدد ۷۵۰‌ نشان‌دهنده طلای ۱۸ عیار بوده که همراه کد سازنده بر روی طلا درج شده می‌شود. مثلا اگر ساخت مشهد یا شهرهای  استان باشد روی طلا حرف kh حک شده و این حرف نشان‌دهنده کلمه خراسان ‌رضوی است. همچنین در ادامه این حرف بر روی مصنوعات طلا، عددی درج شده که نشان‌دهنده کد سازنده است.
 
وفادار تصریح کرد: سالیان متمادی است که در هنگام خرید طلا به خریداران فاکتور ارائه شده و بر اساس فاکتور فروشندگان ضامن کالا بوده و باید در صورت ایجاد هر گونه سوال و شبهه به خریدار پاسخگو باشد. همچنین فروشندگان نیز می‌توانند این ‌موضوع را از طریق عمده‌فروشان و عمده فروشان از طریق سازندگان طلا پیگیری نمایند.

نایب رئیس اتحادیه طلا، جواهر و نقره مشهد خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند جهت اعتبار کدها را از طریق اتحادیه طلا و جواهر شهرستان محل زندگی ‌خود پیگیری کنند. کدها بیشتر توسط متخصصان و فروشندگان طلا مشخص خواهد شد.

وفادار تاکید کرد: در سال جاری تعدادی از ۳۲۰ کدسازنده در مشهد به دلیل بیماری کرونا، کساد بودن بازار توسط فروشندگان و برخی نیز به علت پایین بودن کیفیت طلا باطل شده است.

وی همچنین درباره هفتمین نمایشگاه بین‌المللی فلزات گران‌بها، طلا، جواهر، نقره، ساعت و گوهر سنگ‌های قیمتی و ابزارآلات وابسته گفت: برگزاری این نمایشگاه باعث توسعه و پیشرفت در حوزه صنعت طلا و جواهر در کشور می‌شود. طی چند سال گذشته تنوع در مدل‌های کار پایین بوده و کارگران به طور معمول تنها از یک مدل استفاده می‌کردند، اما وجود این نوع نمایشگاه‌ها باعث شد به مرور زمان کلاس‌های طراحی برگزار شود.

نایب رئیس اتحادیه طلا، جواهر و نقره مشهد افزود: هم اکنون شهر مشهد از بزرگترین مراکز طراحی طلا و جواهر در کشور است که طرح‌های آن حتی در خارج از کشور خریدار دارد. همچنین برندهای معتبری در این نمایشگاه حضور دارند.

وفادار درباره حوزه فعالیت شرکت‌کنندگان عنوان کرد: شرکت‌کنندگان در حوزه‌های فروش طلا، جواهر و ابزارآلات وابسته، سنگ‌های قیمتی و نقره فعالیت می‌کنند. همچنین غرفه‌ای از کشور ترکیه در حوزه طراحی طلا و جواهر نیز در این نمایشگاه  دایر است.

وی خاطر نشان کرد: علاقه‌مندان و متخصصان در این حوزه می‌توانند تا امروز ۱۲ دی ماه و از ساعت ۱۶ الی ۲۱ در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی مشهد و در سالن فردوسی از این نمایشگاه بازید نمایند.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

رونمایی از تصویر جواد عزتی در "مردبازنده"

ی دی ۱۲ , ۱۴۰۰
همزمان با انجام آخرین مراحل فنی، اولین عکس از نقش آفرینی جواد عزتی در فیلم سینمایی «مرد بازنده» منتشر شد. به گزارش عامل، نخستین عکس از فیلم سینمایی «مرد بازنده» به کارگردانی محمدحسین مهدویان و تهیه‌کنندگی مشترک امیر بنان و کامران حجازی منتشر شد. همزمان با انجام آخرین مراحل فنی […]
d8b1d988d986d985d8a7db8cdb8c d8a7d8b2 d8aad8b5d988db8cd8b1 d8acd988d8a7d8af d8b9d8b2d8aadb8c d8afd8b1 d985d8b1d8afd8a8d8a7d8b2d986 61d1753f5d747

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.