دانشگاه فنی‌حرفه‌ای؛ تنها متولی درحوزه مهارت مبنی بر دانش در کل کشور است

d8afd8a7d986d8b4daafd8a7d987 d981d986db8ce2808cd8add8b1d981d987e2808cd8a7db8cd89b d8aad986d987d8a7 d985d8aad988d984db8c d8afd8b1d8ad 61c459975b18b

عامل/خراسان رضوی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت: دانشگاه فنی حرفه‌ای تنها دانشگاه متولی در حوزه مهارت مبنی بر دانش در کل کشور است، در دانشگاه‌های نظری در بهترین حالت دانشجوی دانا تربیت می‌کنیم ولی فناوری از جنس دانایی نیست. 

دکتر محسن جهانشاهی، صبح امروز در همایش علمی بتن که در آمفی تئاتر دانشگاه فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی برگزار شد، گفت: باعث افتخار است که تنها آزمایشگاه مرکزی بتن را در خراسان رضوی برای استفاده کل جامعه افتتاح خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه در کشور خیلی به دانشگاه فنی حرفه‌ای توجه نشده است، بیان کرد: فکر می‌کردیم فردی که از هنرستان وارد دانشگاه می‌شود دانشجوی درجه ۲ است درصورتی که اینطور نیست زیرا ۵۰ درصد آموزش عالی آلمان به مهارت‌ها اختصاص دارد.

وی ادامه داد: تصور کردیم پرداختن به دانشگاه‌های تراز اول نظری می‌تواند مشکلات جامعه را حل کند که این نظریه غلطی است، البته دانش‌آموختگان رشته عمران در کنار مباحث تئوری در حوزه مهارتی هم توانمند شدند.

جهانشاهی با تاکید بر این مطلب که دانشگاه فنی حرفه‌ای تنها دانشگاه متولی در حوزه مهارت مبنی بر دانش در کل کشور است، بیان کرد: در دانشگاه‌های نظری در بهترین حالت دانشجوی دانا تربیت می‌کنیم ولی فناوری از جنس دانایی نیست. 

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه‌ای افزود: صنایع موجود در صنعت کشور متعلق به سال‌های گذشته است بعد شما توقع معجزه دارید؟ بیشتر اساتید برروی مرزهای دانش حرکت می‌کنند در صورتی که بازار محصول‌ دیگری می‌خواهد. 

وی یادآور شد: فارغ التحصیلان در دانشگاه‌های نظری مهندسی که وارد بازار کار می‌شوند مهارت ندارند و برای هیأت علمی پذیرش هم نداریم در نتیجه مهاجرت می‌کنند پس لازم است بازتعریفی در نظام آموزشی داشته باشیم. 

جهانشاهی با اشاره به اینکه ۱۱ دانشگاه‌ فنی در خراسان رضوی داریم و مسئولیت احداث پارک مهارتی کشور جدیدا به ما واگذار شده است، عنوان کرد: خراسان رضوی از مراکز مهم رشد در کشور است و به همین علت مجوز آزمایشگاه مرکزی بتن به خراسان رضوی داده شد. 

مهندس حسین بشیر، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی هم در بخشی از این همایش گفت: در نظام مهندسی هم نیاز داریم در کارگاه‌ها و پروژهای ساختمانی به مسائل مهارتی توجه کنیم.

دکترمحسن حداد سبزوار، رئیس دانشگاه فنی حرفه‌ای شهید منتظری نیز در این همایش خاطرنشان کرد: با توجه به رسالتی که از دانشگاه فنی انتظار داریم و خدمات به جامعه مدنظر است امیدواریم بتوانیم به خوبی در این مسیر قدم برداریم و وارد دانشگاه نسل چهارم شویم. 

سید محمد سجادی عطار، عضو هیأت علمی دانشکده فنی شهید منتظری، در بخش دیگری از این همایش با اشاره به اینکه امیدوارم این همایش‌ها و برنامه‌های علمی با توجه به شرایط بهداشتی حاکم بر کشور ادامه دار باشد از برگزاری مجدد مسابقه‌ بتن خبر داد. 

به گزارش روابط عمومی دانشکده فنی شهید منتظری، در این همایش تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان نظام مهندسی و ساختمان خراسان رضوی و دانشگاه فنی حرفه‌ای شهید منتظری منعقد شد.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

خرید تضمینی دام عشایر از ۴ دی ماه آغاز می‌شود

پ دی ۲ , ۱۴۰۰
عامل/خوزستان مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان از آغاز خرید تضمینی دام عشایر از ۴ دی ماه در استان خبرداد. حمید بدوی در گفت و گو با عامل در خصوص خرید تضمینی دام عشایر اظهار کرد: برای خرید تضمینی دام عشایر، به اتحادیه ها و تعاونی های مربوطه اعلام کرده ایم […]
d8aed8b1db8cd8af d8aad8b6d985db8cd986db8c d8afd8a7d985 d8b9d8b4d8a7db8cd8b1 d8a7d8b2 dbb4 d8afdb8c d985d8a7d987 d8a2d8bad8a7d8b2 d985 61c459a4c1d7b

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.