بررسی طرح‌های حوزه شهری مشهد توسط مراکز دانشگاهی

d8a8d8b1d8b1d8b3db8c d8b7d8b1d8ade2808cd987d8a7db8c d8add988d8b2d987 d8b4d987d8b1db8c d985d8b4d987d8af d8aad988d8b3d8b7 d985d8b1d8a7 61c979c0dc4bd

عامل/خراسان رضوی رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به لزوم اتباط موثر مدیریت شهری و دانشگاه گفت: در بودجه ۱۴۰۱ شهرداری آمده است که طرح‌ها در حوزه شهری باید ابتدا توسط مراکز دانشگاهی بررسی شود و سپس نتایج آن به مدیریت شهری و شهرداری اعلام شود. ما نیز بر اساس نتایج به دست آمده تصمیم‌گیری‌های را لازم انجام خواهیم داد.

حسین حسامی در گفت‌وگو با عامل در خصوص نقش دانشگاه در بهبود مدیریت شهری و تعاملات مدیریت شهری مشهد با دانشگاه‌های شهر، اظهار کرد: نگاه ما به دانشگاه مثبت است و معتقدیم ارتباط مدیریت شهری مشهد با دانشگاه‌های شهر لازم و ضروری است. هرچه بیشتر در حوزه مطالعات و پژوهش نگاه علمی و کار کاربردی اتفاق بیفتد کارها در حوزه شهری درست پیش خواهد رفت و زودتر به اهداف ترسیم شده خواهیم رسید.

وی افزود: در این زمینه اقداماتی در حال انجام است. بر این اساس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر مشهد موظف شده است که در تمام کمیسیون‌های تخصصی حضور داشته باشد، این در حالی است که پیش از این طرح‌ها و لوایح از سوی اعضاء شورای شهر مطرح می‌شد.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: اعضاء هیأت امنای مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر عضو هیأت علمی دانشگاه‌های معتبر هستند و نگاه علمی به موضوعات دارند و حضور این افراد در کارگروه‌ها و کمیسیون‌های تخصصی بیش از کمیسیون‌های عمومی است.

وی خاطرنشان کرد: لازم به توضیح است که در شورای اسلامی شهر ذیل هر کمیسیون تخصصی چند کارگروه وجود دارد که به مسائل به صورت موضوعی ورود پیدا می‌کنند و بر اساس اساسنامه‌ای که وجود دارد تعدادی از نخبگان و اساتید دانشگاه‌های مشهد در آن کارگروه‌ها حضور دارند. 

بررسی طرح‌های حوزه شهری مشهد توسط مراکز دانشگاهی

عضو شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه هنگامی که با نگاه علمی پیش رویم، نگاه منطقی به آن فرآیند داریم، بیان کرد: این نگاه تعارف‌ها، ملاحظات و نگاه‌های سیاسی را کنار می‌گذارد و براساس واقعیت‌هایی که به نفع هدف است پیش ‌می‌رود.

وی ادامه داد: بر این اساس در مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر و اداره کل پژوهش‌های شهرداری مشهد در حال پیگیری این موارد هستیم. چنانکه در بودجه ۱۴۰۱ آمده است که طرح‌ها در حوزه شهری باید ابتدا توسط مراکز دانشگاهی بررسی شود و سپس نتایج آن به مدیریت شهری و شهرداری اعلام شود. ما نیز بر اساس نتایج به دست آمده تصمیم‌گیری‌های را لازم انجام خواهیم داد.

حسامی با اشاره به اینکه اگر مدیریت شهری ارتباطی با دانشگاه نداشته باشد، باخته است و نمی‌تواند کاری را به درستی انجام دهد، گفت: به خصوص شهرداری مشهد که بودجه‌ای ۱۸ هزار میلیاردی با سر فصل‌های تخصصی و متفاوتی دارد. بر همین اساس مدیریت شهری به نگاه علمی دانشگاه نیاز دارد.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد اضافه کرد: شورای اسلامی شهر به شدت به ارتباط مدیریت شهری با دانشگاه اعتقاد دارد و آن را تکلیف دانسته و بر این اساس در طرح‌ها و لوایج از نظرات اساتید و دانشگاهیان استفاده می‌کند. نشست‌های تخصصی در مرکز پژوهش‌های شورای شهر برگزار می‌شود که نشست‌هایی کاملاً علمی است و زوایای پنهان هر طرح را آشکار می‌کند. بر همین اساس طرح فستیوال مشهد را به مرکز پژوهش‌های شورای شهر فرستادیم تا با نگاه علمی چگونگی نحوی برگزاری و مزایای آن را مورد بررسی قرار دهند.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

پیروزی فرش‌آرای مشهد در نخستین حضور قدرت بهادری

د دی ۶ , ۱۴۰۰
عامل/خراسان رضوی در هفته چهاردهم لیگ برتر فوتسال کشور نمایندگان خراسان رضوی به مصاف حریفان رفتند و تیم فرش‌آرا توانست با سرمربی جدیدش، قدرت بهادری، پیروز شود. در هفته اول دور برگشت لیگ برتر فوتسال کشور تیم‌های چیپس کامل و فرش‌آرا در مشهد به مصاف حریفان خود رفتند. روز شنبه، چهارم […]
d9bedb8cd8b1d988d8b2db8c d981d8b1d8b4e2808cd8a2d8b1d8a7db8c d985d8b4d987d8af d8afd8b1 d986d8aed8b3d8aadb8cd986 d8add8b6d988d8b1 d982 61c979c8216c7

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.