رگبار و رعد و برق در خراسان جنوبی ادامه دارد

d8b1daafd8a8d8a7d8b1 d988 d8b1d8b9d8af d988 d8a8d8b1d982 d8afd8b1 d8aed8b1d8a7d8b3d8a7d986 d8acd986d988d8a8db8c d8a7d8afd8a7d985d987 61d42416727e6

عامل/خراسان جنوبی مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی با اشاره به بارش برف و باران طی ۲۴ ساعت اخیر در خراسان جنوبی، گفت: بر اساس پیش بینی‌ها، امروز رگبار باران و رعد و برق در استان ادامه دارد.

علیرضا خندان رو در گفت‌وگو با عامل اظهار کرد: در این مدت، میزان بارش‌ها در بیرجند ۱۱ میلی‌متر، در طبسین ۹ میلی‌متر، مختاران ۱۲ میلی‌متر، درمیان ۶ میلی‌متر، چاهداشی ۱۰ میلی‌متر، بندان ۱۶ میلی‌متر، میغان ۲۵ میلی‌متر و روستای روم ۲۷ میلی‌متر بوده است.

وی با بیان اینکه روستای اسفزار سربیشه یک سانتی متر برف باریده است، تصریح کرد: سامانه جدید بارشی دیگر نیز فردا وارد استان می‌شود.

مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی اظهار کرد: مردم از رفتن به ارتفاعات و انجام سفرهای بی مورد پرهیز کرده و در صورت حضور در جاده‌ها موارد راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.

خندان رو ادامه داد: بارش تگرگ و برف در نقاط مستعد و تشکیل مه در ارتفاعات دور از انتظار نیست و راه افتادن رواناب و ایجاد خسارت در نیمه شرقی و شهرستان‌های جنوبی دور از انتظار نیست.

وی از بارش برف و باران در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته بندان با ۲۱ درجه سلسیوس سردترین و سربیشه با یک درجه سلسیوس گرم‌ترین مناطق بوده‌اند.

محمدرضا رضایی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی نیز از امدادرسانی به ۳۴۹ نفر در چهار شهرستان در پی وقوع سیلاب خبر داد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته امدادرسانی به حوادث سیلاب در چهار شهرستان نهبندان، سربیشه، خوسف و بیرجند انجام شده است.

وی با بیان اینکه طی این مدت به ۳۴۹ نفر حادثه دیده امداد رسانی شده است، افزود: بیشتر حوادث آب‌گرفتگی منازل و گیر افتادگی خودروها در مسیر سیلاب بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه امدادرسانی‌ها همچنان ادامه دارد، گفت: تا کنون ۵۲ نیروی عملیاتی در قالب ۲۶ تیم با انواع تجهیزات امدادی به محل حوادث اعزام شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه حوادث خسارت جانی دربرنداشته است، گفت: ۴ دستگاه چادر در نهبندان و خوسف بین حادثه دیدگان توزیع شده است.

رضایی ادامه داد: طی این مدت نیروهای عملیاتی هلال احمر در ۱۲ نقطه استان ازجمله شهر نهبندان، روستاهای اسدآباد، چهار فرسخ، خان شرف در شهرستان نهبندان، کلاته مدلاله، کلاته کرمانی، کلاته حیات، روستای رزق و گورید بالا در شهرستان سربیشه، روستای ماژان و مسیر روستای قلعه زری در شهرستان خوسف و روستای قطار گز در شهرستان بیرجند امداد رسانی داشته‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به شرایط نامساعد جوی از شهروندان خواست در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها قرار نگیرند و از سفرهای غیر ضرور بپرهیزند.

وی ادامه داد: با توجه به کاهش دید افقی و لغزندگی سطح جاده‌ها، رانندگان ضمن همراه داشتن وسایل ایمنی و تجهیزات زمستانی، از داشتن زنجیر چرخ و سوخت کافی به خصوص در نقاط کوهستانی اطمینان حاصل کنند.

رضایی با بیان اینکه مرکز ۱۱۲ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به حوادث احتمالی است، یادآور شد:  هم‌میهنان در صورت بروز حادثه ضمن حفظ خونسردی با این مرکز تماس گرفته و یا به نزدیک‌ترین پایگاه امدادی هلال احمر مراجعه کنند.

سرهنگ علیرضا رضایی، رئیس پلیس راه خراسان جنوبی نیز از لغزندگی محورهای بیرجند، قاین، نهبندان و سربیشه خبر داد و گفت: از مردم می‌خواهیم از سفرهای غیرضروری پرهیز کرده و در صورت اجبار با احتیاط رانندگی کنند.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

لوازم خانگی، دخانیات و پوشاک بیشترین کالای قاچاق در تهران

س دی ۱۴ , ۱۴۰۰
به گفته معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران، بیشترین کالای قاچاق کشف شده طی ۹ ماهه امسال در این استان شامل لوازم خانگی، دخانیات، انواع پوشاک و لاستیک خودرو بوده است. سعید محمدی پور در گفت‌وگو با عامل، از قرار گرفتن برخورد با قاچاق […]
d984d988d8a7d8b2d985 d8aed8a7d986daafdb8cd88c d8afd8aed8a7d986db8cd8a7d8aa d988 d9bed988d8b4d8a7daa9 d8a8db8cd8b4d8aad8b1db8cd986 daa9 61d4241e0586e

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.