آیا تسهیلات مسکن روستایی افزایش می‌یابد؟

d8a2db8cd8a7 d8aad8b3d987db8cd984d8a7d8aa d985d8b3daa9d986 d8b1d988d8b3d8aad8a7db8cdb8c d8a7d981d8b2d8a7db8cd8b4 d985db8ce2808cdb8cd8a7 61c049568e44b

عامل/خراسان جنوبی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی گفت: تسهیلات به تمام روستاهای استان تعلق می گیرد و تمام روستاییان می توانند از آن بهره مند شوند و اولویت نیز با زوج‌های جوان و افرادی است که خانه‌های غیرمقاوم دارند.

قاسم تنها در گفت‌وگو با عامل اظهار کرد: در روستاهایی که اراضی ملی وجود ندارد، اولویت الحاق اراضی با زمین‌های اوقافی است.

وی با تاکید بر معرفی محدوده اراضی وقفی توسط اوقاف در روستاهای درحال تهیه و بازنگری طرح و تقاضای تمدید تفاهم نامه بنیاد مسکن و اوقاف، افزود: این امر که منابع طبیعی زمین‌های افراد را می‌گیرد، درست نیست؛ این اراضی براساس ضوابطی که وجود دارد در روزنامه محلی  آگهی می‌شود، کارشناسی شده و سوابق احیا آنها سنجیده می‌شود و اگر فرد نتواند مدارکی دال بر مالکیت خود ارائه دهند این اراضی توسط دولت به ۱ورت ملی اعلام خواهد شد.

تنها با بیان اینکه مالکیت بر اساس سند مالکیت که در دفاتر املاک ثبت اسناد ثبت شود، شناخته شده می‌شود، ۹۱۸ روستای بالای ۲۰ خانوار داریم که از این تعداد ۹۱۸ طرح تهیه کردیم یعنی شاخص تهیه طرح در خراسان جنوبی ۱۰۰ درصد است؛ ضمن اینکه طرح‌های هادی افق ۱۰ ساله دارند و در ارتباط با اجرای طرح هادی تاکنون از ۹۱۸ روستای بالای ۲۰ خانوار توانستیم ۵۸۵ روستا را در بحث اجرای طرح هادی وارد شویم و مبلغ بالای ۱۸۹ میلیارد تومان تاکنون در این روستاها هزینه شده است.

وی بیان کرد: یک روستای ۱۰۰ الی ۱۵۰ خانواری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که کل روستا جدول گذاری،آسفالت یا سنگفرش انجام شود و بخاطر اینکه عدالت حفظ شود از روستاهای با جمعیت بالاتر شروع کردیم و با توجه به نظر دهیار و شورا، مسیرها مشخص می‌شود و ما وارد اجرای طرح هادی می‌شویم.

تنها با بیان اینکه برای اجرای عدالت طرح هادی روستاها را در حد توان اعتبارات جلو می‌بریم، تصریح کرد: تسهیلات مسکن روستایی بصورت قرض الحسنه است و سال ۱۳۹۹ این تسهیلات قرض الحسنه مبلغ ۵۰ میلیون تومان بوده و در سال ۱۴۰۰ به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان با همان شرایط قبلی یعنی بازپرداخت ۲۰ ساله و کارمزد ۵ درصد بصورت سفته زنجیره‌ای پرداخت می‌شود و در واقع یک افزایش ۱۰۰ درصدی داشته است.

وی بیان کرد: این تسهیلات به تمام روستاهای استان تعلق می گیرد و تمام روستاییان می توانند از آن بهره مند شوند و اولویت نیز با افرادی است که خانه‌های غیرمقاوم دارند و همچنین زوج‌های جوان؛ ضمن اینکه از این تسهیلات مسکن روستایی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر هم اگر فرد بخواهد از این تسهیلات استفاده کند می‌تواند بهره مند شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: در مورد تسهیلاتی که بنیاد مسکن در اختیار افراد قرار می‌دهد باید خود متقاضی هم آورده‌ای داشته باشد؛ این تسهیلات بعنوان کمک برای احداث مسکن است.

تنها ادامه داد: در سطح بنیاد مسکن کشور به جد پیگیر هستند که مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کند، اما هنوز به استانها ابلاغ نشده و قرار است این مبلغ ۱۰۰ میلیون تومانی دوباره با همان بازپرداخت ۲۰ ساله و کارمزد ۵ درصد به صورت ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کند.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

دانشگاه علوم پزشکی مشهد توانایی تشخیص سویه اومیکرون را دارد

د آذر ۲۹ , ۱۴۰۰
دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز دوشنبه به نقل از دکتر سعید عامل جامه‌دار گزارش داد: قدرت انتقال واریانت اومیکرون سه تا پنج برابر بیشتر از  واریانت دلتاست، بنابراین لزوم اجرای پروتکل‌های بهداشتی در شرایط اپیدمی بیش از گذشته ضروری است. وی با بیان این که در فصل پاییز و زمستان شیوع آنفلوانزا افزایش […]
d8afd8a7d986d8b4daafd8a7d987 d8b9d984d988d985 d9bed8b2d8b4daa9db8c d985d8b4d987d8af d8aad988d8a7d986d8a7db8cdb8c d8aad8b4d8aedb8cd8b5 61c0495db5d4f

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.