نقش اسباب بازی و بازی‌های فکری در رشد کودکان

d986d982d8b4 d8a7d8b3d8a8d8a7d8a8 d8a8d8a7d8b2db8c d988 d8a8d8a7d8b2db8ce2808cd987d8a7db8c d981daa9d8b1db8c d8afd8b1 d8b1d8b4d8af daa9 61d4255235f6a

تحقیقات بسیاری حاکی از نقش محوری و مهم اسباب‌بازی‌ها و بازی‌های فکری در رشد کودکان است. بازی فکری کودکان یکی از جنبه‌های مهم تربیتی و رشد هستند که سبب تقویت ذهن و خلاقیت کودک می‌شود. والدین می‌توانند با خرید بازی فکری از جمله خرید لگو و فراهم کردن شرایط بازی، امکان تجربه و مواجهه با چالش‌های گوناگون را برای فرزندان خود فراهم کرده و زمینه رشد هرچه بهتر آن‌ها را ایجاد کنند.

به گزارش عامل، بنابر اعلام همگردی، کودکان در سنین مختلف از بازی کردن با اسباب‌بازی‌ها و ایفای نقش‌های گوناگون در بازی‌های خود لذت می‌برند. اما نقش یک بازی فکری مناسب کودک بسیار بیشتر از صرف یک بازی ساده است؛ بازی‌ها با ایجاد چالش‌ها و بازی ذهنی به تقویت مغز آن‌ها کمک می‌کند و با آموزش برخی از مهارت‌های اساسی، آن‌ها را برای مواجهه با چالش‌های جدی‌تر آماده می‌کند و در بزرگسالی آن‌ها بسیار موثر خواهد بود.

در ادامه این نوشتار به بررسی مزایای بازی فکری کودکان نظیر خمیربازی ، لگو و … می‌پردازد.

نقش اسباب بازی و بازی‌های فکری در رشد کودکان

چرا اسباب بازی‌ها برای رشد کودکان مهم است؟

در وهله نخست، اسباب‌بازی‌ها مهم‌ترین وسیله سرگرمی کودکان به حساب می‌آیند. اما اهمیت آن‌ها از صرف یک وسیله سرگرمی بیشتر است، پس به عنوان والدین کودک، در خرید اسباب بازی برای کودک خود باید کمی هوشمندانه عمل کنید و بهترین بازی فکری را برای او انتخاب کنید!

کودک در یک سالگی به وسیله اسباب بازی به درک دنیای پیرامون خود می‌پردازد و مهارت‌های اولیه مواجهه با این محیط را یاد می‌گیرد. با افزایش سن کودک در ۴ یا ۵ سالگی والدین کودک با خرید لگو، خمیر بازی و .. به کودک در شناخت الگوها کمک می‌کنند و حتی کودک با فرو ریختن یک برج ساخته شده از لگوها با قوانین فیزیک و جاذبه آشنا می‌شود.

بریجت هریسون، نویسنده مجله سلامت در این باره می‌نویسد: «رشد کودکان از طریق بازی شگفت‌انگیز است! کودکان با هربار بازی کردن، به طیف وسیعی از مهارت‌ها دست پیدا می‌کنند.»

نقش اسباب بازی و بازی‌های فکری در رشد کودکان

رشد تفکر خلاق

قراردادن اسباب بازی‌ها در کنار یکدیگر، داستان سازی و نقش‌پذیری در بازی‌ها توسط کودکان به بهبود خلاقیت آن‌ها کمک می‌کند. بازی‌های فکری در انواع و اقسام گوناگون مانند بازی فکری کارتنی، بازی فکری دخترانه، بازی فکری پسرانه و … با ایجاد شرایط بازی ذهنی در کودکان و به چالش کشیدن آن‌ها در ساخت بازی خود در رشد این تفکر خلاق بسیار موثر است.

رشد مهارت‌های حرکتی

کودکان با تسلط بر اسباب بازی‌ها و بازی‌ها فکری خود و جابه جایی آن‌ها و بازی کردن با آن‌ها بصورت فیزیکی، مهارت‌های فیزیکی خود مانند دویدن، حفظ تعادل، چرخیدن، پرتاب کردن و … را توسعه می‌دهند.

رشد تربیتی و عاطفی

کودکان در حین بازی با اسباب بازی‌های خود پیوندی عاطفی برقرار می‌کنند و در طول بازی با بسیاری از ارزش‌های اخلاقی و انسانی و آشنا می‌شوند. ضمن این‌که خرید بازی فکری جدید و گروهی و بازی با دوستان امکان تعامل با کودکان دیگر را برای آن‌ها فراهم می‌کند و مهارت‌های عاطفی و اجتماعی آن‌ها را نیز توسعه می‌دهد.

نقش اسباب بازی و بازی‌های فکری در رشد کودکان

رشد هوشی و شناختی

بازی های فکری مهارت‌های شناختی کودک، تمرکز و حافظه کودک را توسعه می‌دهد و ذهن او را برای حل مسائل حتی قبل از رفتن به مدرسه و برای یادگیری دروس مدرسه مانند ریاضیات و زبان آماده می‌کند.

بهترین اسباب بازی برای کودک شما کدام است؟

انتخاب اسباب بازی با توجه به مطالب گفته شده از اهمیت بسیاری برای والدین برخوردار است. بهترین اسباب بازی برای کودک، بازی هایی هستند که ضمن ایجاد دلبستگی در کودکان، به توسعه مهارت‌های آن‌ها کمک می‌کنند و در رشد ذهنی و خلاقیت و ابتکار آن‌ها نیز اثرگذار هستند. در حال حاضر با توجه به شرایط همه‌گیری کرونا و کاهش امکان بازی کودکان در محیط بیرون، خرید بازی فکری ایرانی و مناسب برای فراهم کردن شرایط برای بازی فکری در خانه که موجب بالارفتن میزان یادگیری و تقویت حواس پنجگانه و .. می‌شود گزینه‌ خوبی برای پدر و مادرها است.

در ادامه به معرفی چند فروشگاه اینترنتی کودک برای خرید اینترنتی بازی فکری می‌پردازیم که بهترین گزینه برای پدر و مادرهایی هستند که دغدغه رشد هرچه بهتر کودک خود را دارند و یک فروشگاه تخصصی بازی فکری را جستجو می‌کنند.

نقش اسباب بازی و بازی‌های فکری در رشد کودکان

آریا کید

اگر به دنبال یک فروشگاه تخصصی برای خرید بازی فکری و انواع اسباب بازی مانند خرید لگو برای پرورش کودک خود از بدو تولد تا نوجوانی هستید، ما به شما فروشگاه اینترنتی آریا کید را پیشنهاد می‌کنیم که به عرضه کلیه محصولات کودک از اسباب بازی و بازی فکری گرفته تا لوازم التحریر و سیسمونی می‌پردازد. ضمن این‌که فروشگاه آریا کید با درخواست مشتریان خود امکان خرید اقساطی را نیز فراهم کرده است.

فروشگاه اینترنتی این چند

اگر قصد خرید بازی فکری را دارید ما به شما فروشگاه اینترنتی «این چند» را توصیه می‌کنیم. این فروشگاه اینترنتی با توجه به ساختار مارکت پلیس یا چند فروشندگی بودن خود، بستر بسیار مناسبی را برای کلیه فروشندگان کالاهای مختلف، مخصوصاً اسباب بازی کودکان،  بازی‌های فکری و آموزشی مخصوص تمام رده های سنی را فراهم کرده است.

فروشگاه آریا لند

احتمالا اسم خمیر بازی آریا را شنیده‌اید و برند آریا یادآور خاطرات کودکی شما است. آریا مدت‌ها است که در عرصه لوازم تحریر، خمیر بازی و اسباب بازی فعالیت دارد. فروشگاه آریا لند متعلق به برند آریا است. در این فروشگاه می‌توانید لوازم تحریر و مداد رنگی مورد نیازتان را با قیمتی مناسب تهیه و فرزندان خود را شگفت‌زده کنید.

فروشگاه تخصصی اسباب بازی بازی دونه

ما به عنوان تیم بازی دونه در قالب یک فروشگاه تخصصی اسباب بازی به شما کمک می‌کنیم برای فرزندان خود در هر سنی، بتوانید با استفاده از فیلم و تصویر اختصاصی هر محصول و سلیقه خودتان، برای کودک خود اسباب بازی مناسب تهیه کنید. ما بهترین کیفیت را به شما ارائه می‌کنیم چرا که ماموریت ما بهترین بودن در این صنعت است.

انتهای رپرتاژ آگهی

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

یک کشته و ۷ مصدوم در پی برخورد سمند و پیکان در محور "یاسوج- شیراز"

س دی ۱۴ , ۱۴۰۰
عامل/کهگیلویه و بویراحمد مسئول روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ استان کهگیلویه و بویراحمد از یک کشته و ۷ مصدوم در پی برخورد سمند و پیکان در محور “یاسوج- شیراز “خبر داد. “محمدامین نیکویی” در گفت و گو با خبرنگار عامل افزود: این حادثه رانندگی در ساعت ۷ و ۱۳ دقیقه صبح […]
db8cdaa9 daa9d8b4d8aad987 d988 dbb7 d985d8b5d8afd988d985 d8afd8b1 d9bedb8c d8a8d8b1d8aed988d8b1d8af d8b3d985d986d8af d988 d9bedb8cdaa9 61d4255b75c45

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.