نحوه تشخیص روغن موتور اصل از تقلبی

d986d8add988d987 d8aad8b4d8aedb8cd8b5 d8b1d988d8bad986 d985d988d8aad988d8b1 d8a7d8b5d984 d8a7d8b2 d8aad982d984d8a8db8c 61d5a4490f7f9

یکی از فاکتورهایی که در بهبود عملکرد موتور خودرو تاثیر بسزایی می گذارد، روغن موتور است و به همین دلیل باید اصل آن را تهیه کرد.

به گزارش عامل بنابر اعلام کارنوما، بسیاری از افراد می پرسند چگونه می توان روغن موتور اصل را از تقلبی تشخیص داد و اصل آن را خریداری کرد؟ روغن موتور اصل باعث بهبود عملکرد موتور و جلوگیری از سایش تجهیزات موتور به یکدیگر می شود از این جهت باید در زمان خرید نهایت دقت را به خرج داد و نوع اصل را خریداری کرد. از دیگر وظایف روغن های موتور می توانیم به خنک سازی قطعه های موتور و محافظت از موتور در برابر آلاینده های هوا اشاره کنیم.با دانستن نحوه تشخیص روغن موتور اصل از تقلبی می توانید بهترین روغن موتور را خریداری کنید.

استفاده از روغن موتور تقلبی و خسارت های ناشی از آن

با توجه به گسترش فروشنده های لوازم های جانبی خودرو مثل روغن موتور، نحوه تشخیص روغن موتور اصل از تقلبی کاری بسیار سخت شده.به همان میزان که استفاده از روغن های موتور اصل باعث بهبود عملکرد خودرو می شود، استفاده از نوع تقلبی این روغن ها باعث آسیب رسیدن به موتور خودرو می شود. در برخی از موارد دیده شده است که استفاده از روغن های تقلبی باعث تعویض موتور خودرو شده و آسیب های بسیار جدی به دستگاه وارد کرده است.

مواد تشکیل دهنده روغن های تقلبی

در زمان تولید روغن های اصل از مواد بسیار با کیفیت و مرغوب استفاده می شود اما برای روغن های تقلبی از افزودنی های بی کیفیت که سبب آسیب رساندن به خودرو می شوند، استفاده می شود. تمام موادی که برای تهیه روغن های موتور استفاده میگردد تاثیر مستقیمی بر روی عملکرد موتور خودرو دارند و هر چه روغن موتور با کیفیت تر باشد، عملکرد خودرو بهتر می شود.

برخی از افراد سودجو برای اینکه روغن تقلبی را مشابه روغن های اصل تولید کنند، هزینه بسیار گزافی را متحمل می شوند و با این کار تنها باعث ضرر مالی به خود و دیگران می شوند.

آیا روغن های تقلبی کارایی روغن های اصل را دارند؟

بسیاری از افراد می پندارند که تنها تفاوت میان روغن های موتور اصل و تقلبی در طول عمر آنهاست!! اما اینگونه نیست و استفاده از روغن موتور تقلبی ضررهای بسیاری به موتور خودرو وارد می کند. سه دلیل اصلی وجود دارد که با دانستن آنها با قاطعیت می توانیم بگویم که کیفیت و کارایی روغن های تقلبی بسیار پایین تر از روغن موتور اصل است.

نحوه تشخیص روغن موتور اصل از تقلبی

روغن موتور تقلبی از مواد بی کیفیت و از طریق بازیافت و تصفیه غیر استاندارد تهیه می شود به همین علت نمی تواند سبب رفع اصطکاک و جلوگیری از ساییدگی قطعات موتور خودرو به یکدیگر شود.

ویسکوزیته موجود در روغن های تقلبی بسیار کمتر از روغن های اصل می باشد به همین جهت در شرایط آب و هوایی مختلف به سرعت تغییر حالت می دهد و عملکرد موتور خودرو را مختل می کند. به طور مثال در دمای بسیار پایین ممکن است یخ بزند یا در دمای بسیار بالا حرارت روغن بالا رفته و به موتور خودرو آسیب برساند.

روغن موتور اصل زمانی که حرارت سیلندر را جذب کند از آتش گرفتن خودرو جلوگیری می کند اما روغن موتورتقلبی این ویژگی را ندارد و در برخی از موارد خود باعث این موضوع می شود.

نحوه تشخیص روغن موتور اصل از تقلبی

برای نحوه تشخیص روغن تقلبی از اصل باید به نکاتی قبل از خرید و پس از خرید روغن توجه داشته باشد تا بتوانید بهترین خرید را انجام دهید. پیش از خرید روغن با بررسی نکات زیر می توانید روغن اصل را از روغن تقلبی تشخیص دهید:

دقت به نوع بسته بندی: قوطی روغن های اصل به هیچ عنوان خط و خش و زدگی ندارد. همچنین اطلاعات موجود بر روی قوطی ها شفاف و یکدست می باشد.

توجه به قیمت روغن: یکی از نکاتی که با دقت به آن به راحتی می توانید روغن اصل را از تقلبی تشخیص دهید، قیمت روغن است. قیمت روغن های تقلبی به طور معمول به میزان قابل توجهی از روغن های اصل پایین تر است و با دقت به این موضوع به راحتی تقلبی بودن روغن را متوجه می شوید.

پیش از خرید بهتر است با افراد متخصص در این زمینه مشورت های لازم را داشته باشید و در برابر تعریف های بی جهت فروشندگان از روغن های تقلبی مقاومت کنید.

تشخیص روغن اصل از تقلبی پس از خرید

ممکن است شما روغنی را خریداری کرده باشید اما از اصل بودن آن مطمئن نباشید به همین دلیل دنبال راه هایی برای تشخیص اصالت آن باشید. پس از خرید روغن با بررسی نکات زیر می توانید روغن تقلبی را تشخیص دهید:

بررسی شفافیت روغن

دقت به بوی روغن

رانندگی با روغن موتور جدید: روغن را به موتور اضافه کرده و به مدت ۱ ساعت با خودرو رانندگی کنید اگر متوجه صدای موتور شدید، روغن استفاده شده تقلبی است.

رنگ و بوی روغن اصل

روغن های اصل کاملا بدون بو می باشند اما این در صورتی است که بیشتر روغن های تقلبی دارای بوی زننده ای مانند بوی نفت و بنزین هستند. یکی دیگر از راه هایی که می توان روغن تقلبی را تشخیص داد، دقت به رنگ روغن است. برای این کار مقداری از روغن را در ظرف شیشه ای بریزد و اجازه دهید به مدت ۱۰ دقیقه در ظرف باقی بماند پس از آن اگر رنگی روشن و شفاف داشت، روغن موتور اصل می باشد.

انتهای رپرتاژ آگهی 

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

"بازی پایانی اردوغان"

چ دی ۱۵ , ۱۴۰۰
“آیا رجب طیب اردوغان برای باقی ماندن در قدرت دموکراسی ترکیه را تضعیف خواهد کرد؟” به گزارش عامل، سونر کاگاپتای، یک تحلیلگر امور ترکیه در انستیتوی سیاست خاورنزدیک در واشنگتن در تحلیلی در پایگاه فارین افرز می‌نویسد: «طی چند ماه گذشته، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به طور فزاینده‌ای […]
d8a8d8a7d8b2db8c d9bed8a7db8cd8a7d986db8c d8a7d8b1d8afd988d8bad8a7d986 61d5a450ce129

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.