کشف ۲۱۲۶ کیلوگرم موادمخدر/ پلمب ۳۰۰ پلاک قرمز در تهران

daa9d8b4d981 dbb2dbb1dbb2dbb6 daa9db8cd984d988daafd8b1d985 d985d988d8a7d8afd985d8aed8afd8b1 d9bed984d985d8a8 dbb3dbb0dbb0 d9bed984d8a7 61d427c53c6d8

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از کشف۲۱۲۶ کیلوگرم انواع مواد مخدر در پایتخت خبر داد.

به گزارش عامل، سردار حسین رحیمی در اجرای پانزدهمین مرحله از طرح« ظفر »که به دستگیری قاچاقچیان، توزیع کنندگان و خرده فروشان مواد مخدر و جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهر تمرکز دارد، گفت: امروز پانزدهمین مرحله از طرح ظفر پلیس مبارزه با مواد مخدر به اجرا درآمد. این طرح در راستای انجام ساعتها کار اطلاعاتی و شناسایی در نقاط مختلف شهر تهران و به ویژه مناطق پر خطر انجام شده است.

رحیمی با بیان این که ۳۰۰ پلاک قرمز در شهر تهران در همین راستا شناسایی و پلمب شده است، گفت: منظور از پلاک قرمز خانه هایی است که به شکل ساعتی یا روزانه برای مصرف مواد مخدر یا فروش آن در اختیار سودجویان قرار می گیرد. ما در رابطه با این خانه ها از اداره ثبت اسناد و شهرداری تهران نیز استعلام گرفتیم و امیدواریم که برخورد جدی تری با آنها صورت بگیرد.

رحیمی درباره نتایج اجرای این طرح نیز گفت: دراین مرحله از طرح ظفر ۲ تن و ۱۲۶ کیلوگرم انواع مواد مخدر در تهران کشف شده و همچنین اجرای این طرح منجر به انهدام ۵ باند مواد مخدر و دستگیری ۹۶ قاچاقچی شد.

رحیمی جمع آوری هزار و ۷۳۵ معتاد متجاهر رااز دیگر دستاوردهای این طرح برشمرد و گفت: این افراد به مراکز بازپروری و ترک اعتیاد معرفی خواهند شد.

رحیمی افزود: همچنین ۲۳ تن از اراذل و اوباش فعال در امر قاچاق مواد مخدر نیز در این طرح دستگیر شده  و ۳۳ دستگاه خودرو از آنها کشف شده است و همچنین ۵ اسلحه نیز از فروشندگان مواد مخدر کشف و ضبط شده است.

رئیس پلیس پایتخت در رابطه با برخی ازمناطق پر خطر در رابطه با مواد مخدر نیز گفت: ما تمام مناطق بی دفاع شهری و مناطق حاشیه ای و سکونت گاههای غیر رسمی را به صورت نقطه به نقطه مورد بررسی قرار دادیم و خوشبختانه رصد پلیس در این حوزه بالاست این موضوع صرفا مربوط به پلیس مبارزه با مواد مخدر نمی شود و ما در تمام پلیس ها به این موضوع توجه داریم که مواردی نظیر تامین روشنایی و تصویر عبور و مرور و حضور پلیس از جمله پیشنهاداتی است که ما در این خصوص به دستگاهها داده ایم.

رحیمی با بیان این که ورود مواد مخدر مصنوعی به کشور زیاد شده است، گفت: این موضوع جدی است و اخیرا نیز دو باندی که در فضای مجازی دست به چنین اقدامی زده بودند مورد شناسایی قرار گرفته و با آنان برخورد شد.

وی درباره شمار معتادان متجاهر رها شده در سطح شهر تهران گفت: یک سری ظرفیت ها اخیرا برای این موضوع اختصاص داده شده اما در حال حاضر می توان گفت که بین ۶۰۰۰ تا ۵۰۰۰ معتاد متجاهر داریم که جایی برای نگهداری آنها وجود ندارد حدود ۴۰۰۰ معتاد متجاهر نیز به دلایلی نظیر کهولت سن، زخم باز و …. را نمی توان در این مراکز نگهداری کرد. چرا که در واقع پذیریشی از آنان انجام نمی شود. به همین دلیل باید برای آنان چاره ای اندیشیده شود.

وی در رابطه با فعالیت مراکز دی آی سی و متادون درمانی گفت: حدود ۱۲ مرکز توزیع متادون داریم که روزانه صدها معتاد به آنها مراجعه کرده و همین موضوع سبب آزار اهالی می شود.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

آغاز به کار بازار سهام اروپا، صعودی یا نزولی؟

س دی ۱۴ , ۱۴۰۰
بازار سهام اروپا سال ۲۰۲۲ را با رکوردی خوب آغاز کرد. به گزارش عامل به نقل از تایمزنیوز، سهام اروپا با وجود شیوع سویه جدید اُمیکرون، سال را با روحیه‌ای خوش‌بینانه و با امید به بهبود اقتصادی پایدار آغاز کردند. شاخص پان اروپا استاکس ۶۰۰ با ۰.۵ درصد افزایش در […]
d8a2d8bad8a7d8b2 d8a8d987 daa9d8a7d8b1 d8a8d8a7d8b2d8a7d8b1 d8b3d987d8a7d985 d8a7d8b1d988d9bed8a7d88c d8b5d8b9d988d8afdb8c db8cd8a7 d986 61d427cb45603

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.