جزئیات اختصاص سوله‌های بحران تهران به افراد بی‌سرپناه

d8acd8b2d8a6db8cd8a7d8aa d8a7d8aed8aad8b5d8a7d8b5 d8b3d988d984d987e2808cd987d8a7db8c d8a8d8add8b1d8a7d986 d8aad987d8b1d8a7d986 d8a8d987 61d2d99ccf9d1

پس از انتشار گزارش‌هایی در مورد کارتن خوابی، صبح دیروز معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران نیز از دستور شهردار تهران برای استفاده از سالن‌های مدیریت بحران در صورت تکمیل ظرفیت زیرساخت‌ها خبر داد، موضوعی که سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به عنوان متولی اصلی این سوله‌ها به تشریح آن پرداخته است.

به گزارش عامل، انتشار گزارشی از پدیده “اتوبوس خوابی” در شهر تهران واکنش‌های زیادی را از سوی مردم، فعالان مدنی و برخی از مدیران و مسئولان درپی داشته است. شورای شهر تهران نیز به عنوان یکی از ارکان مدیریت شهری به این موضوع ورود کرده و در جلسه روز یکشنبه شورا این موضوع مورد بررسی قرار گرفت. در این میان اما معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از دستور شهردار تهران برای استفاده از سوله‌های مدیریت بحران به منظور اسکان افراد بی‌خانمان خبر داد و گفت:‌ شهردار تهران عنوان کردند که اگر این زیرساختها پر شده است از سالن‌های مدیریت بحران استفاده کنیم تا کسی در شبهای سرد در خیابان نماند.

علی نصیری، سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در گفت‌وگو با عامل به تشریح جزئیات این موضوع پرداخت و گفت:‌ اینکه تصور شود قرار است سوله‌های بحران به کارتن‌خواب‌ها و افراد بی‌خانمان داده شود، تصور درستی نیست. این سوله‌ها تعریف و کاربری خاص خود را دارند، اما بنا شد تا در برخی از شب‌های سرد که گرمخانه‌ها و دیگر مراکز ظرفیتشان تکمیل شده بود، از طریق هماهنگی با سازمان مدیریت بحران شهر تهران و آن هم برای همان شب برخی افراد به این سوله‌ها برده شوند.

وی با تاکید بر اینکه این یک تصمیم دائمی نیست، اظهاکرد: به هر حال ممکن است در برخی از مناطق ظرفیت گرمخانه‌ها تکمیل شود، جان افراد هم برای ما بسیار مهم است و به همین دلیل نیز اعلام کردیم که در صورت درخواست معاونت اجتماعی ما برای یک شب سوله را به این افراد اختصاص می‌دهیم تا در فضایی گرم شب را به صبح برسانند. اما اینطور نیست که این افراد در این سوله‌ها بمانند و بتوانند در روزهای آینده نیز به آن مراجعه کنند. برای دفعات دیگر نیز باید هماهنگی‌ها انجام شود و اگر باز هم ظرفیتی وجود نداشت، ما این فضاها را اختصاص می‌دهیم.

نصیری با بیان اینکه تاکنون با درخواست معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و برای دو شب از ظرفیت برخی از این سوله‌ها برای اسکان افراد بی‌خانمان استفاده شده است، گفت:‌ ما این آمادگی را داریم که برای حفاظت از جان مردم از امکاناتمان استفاده کنیم، اما شهروندان نیز خیالشان راحت باشد که کاربری سوله‌ها مختص مدیریت بحران است.

سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران درباره تبدیل برخی از سوله‌ها به اماکن ورزشی و تأمین امنیت این سوله‌ها نیز اظهارکرد:‌ تمام سوله‌ها به اماکن ورزشی تبدیل نشده است و عمدتا نیز سوله‌هایی را اختصاص خواهیم داد که تجهیزات ورزشی در آن وجود نداشته باشد. البته اماکن ورزشی نیز طوری طراحی شده که کاربری اصلی سوله در زمان بحران هیچ تغییری نکند. در مورد امنیت نیز تمهیدات لازم اتخاذ می‌شود.

بنابرگزارش اعلام شده در خبرها و تصاویر منتشر شده طی چند روز اخیر شمار قابل توجهی از افرادی که از طریق اتوبوس خوابی و … شب را در خارج از محیط خانه سپری می‌کنند، معتاد نیستند و در پی مشکلات ناشی از فقر و نبود سرپناه مجبور به این کار شده‌اند.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

نحوه اجرای قانون جدید مالیات بر ارزش‌افزوده طلا

د دی ۱۳ , ۱۴۰۰
با توجه به الزام اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده طلا از امروز (دوشنبه/۱۳ آذرماه) که براساس آن، ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده طلا، جواهر و پلاتین از اصل طلا حذف شده و به سایر موارد (اجرت ساخت، حق‌العمل و سود فروشندگان) اختصاص خواهد یافت، اتحادیه طلا و جواهر […]
d986d8add988d987 d8a7d8acd8b1d8a7db8c d982d8a7d986d988d986 d8acd8afdb8cd8af d985d8a7d984db8cd8a7d8aa d8a8d8b1 d8a7d8b1d8b2d8b4e2808c 61d2da4799b73

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.