دستور زاکانی برای استقرار افراد بی خانمان در سالنهای مدیریت بحران

d8afd8b3d8aad988d8b1 d8b2d8a7daa9d8a7d986db8c d8a8d8b1d8a7db8c d8a7d8b3d8aad982d8b1d8a7d8b1 d8a7d981d8b1d8a7d8af d8a8db8c d8aed8a7d986 61d174c371ec3

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران از دستور شهردار تهران برای آماده سازی سالنهای مدیریت بحران برای استقرار کارتن خوابها خبر داد.

به گزارش عامل، محمد امین توکلی زاده صبح امروز با حضور در صحن شورای شهر تهران در خصوص بی آرتی خوابی و اقدامات شهرداری در این خصوص توضیحاتی ارائه کرد و گفت: شهر تهران با مشکل کارتن خوابی رو برو است و یکی از معضلاتی است که از گذشته در تهران وجود داشته و  رفع آن همیشه یکی از دغدغه های مدیریت شهری بوده است و دیدن صحنه های کارتن خوابی برای شهروندان آزار دهنده است.

وی با بیان اینکه در دوره اخیر هم یکی از وظایف اصلی ما ساماندهی کارتن خوابها است که شهردار تهران ما را موظف کرده که این مسئله سامان داده شود گفت: از قبل در شهر تهران زیرساختهایی فراهم شده بود که بعضا مشکلاتی داشت و تا آن جای که ممکن بود در این زمان آنها را رفع کردیم البته این مسئله در پی همکاری خوب با کمیسیون فرهنگی شورا بود که اعضا با بازدیدهایشان از زیرساختها مشکلات را احصا کرده و ما نیز سعی کردیم در این مدت نسبت به رفع موارد اولویت دار اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه ما برای حل مشکل افراد بی خانمان چند زیر ساخت داریم که یکی از آنها مددسرا یا گرمخانه است گفت: گرم خانه ها زیرساختی هستند که از گذشته وجود داشتند که می تواند دو هزار نفر را ساماندهی کنند و بارها به روشهای مختلف اطلاع رسانی کردیم تا افراد بی خانمان به این مراکز بیایند واز شهروندان خواستیم که در صورت مواجه با افراد بی خانمان موضوع را از طریق ۱۳۷ به شهرداری اطلاع دهند.

وی با بیان اینکه یک زیرساخت دیگر همراه سراها است که برای همراهان بیماران در نظر گرفته شده گفت:با کاهش شیوع کرونا سفر بیماران برای دریافت خدمات از بیمارستانهای دولتی  بیشتر شده و ما با کمک شهرداران مناطق نسبت به بازبینی و توسعه همراه سراها اقدام کردیم و علاوه بر استقرار گشت، در خود بیمارستانها  برای این زیرساخت اطلاع رسانی کردیم اما در این میان بعضا کسانی هستند که بنا به دلایل مختلف خودشان نه از گرمخانه و نه از همراه سرا استفاده می کنند که باز هم تدبیر شد و اتوبوسهایی در میدانهای اصلی شهر مستقر کردیم تا این افراد دچار ضایعه بیشتری نشوند.

وی با بیان اینکه برخی مناطق مانند هرندی، شوش و … معمولا جمعیت  ثابتی دارند که به گرمخانه نمی روند گفت: ما نمی توانم آنها رامجبور کنیم که به گرمخانه بروند و بعضا مذاکراتمان با این افراد جواب نمی دهد و در همان خیابان می مانندکه برای انها اتوبوس مستقر کردیم.

وی افزود: در شبهای سرد زمستان اتوبوسهایی در محلات تجمعی مستقر کردیم تا این افراد امداد موقت شبانه دریافت کنند و بنا شده در  اتوبوسهای بیآر تی پوسترهای نصب شود که از امکانات شهرداری به افرادی که در این اتوبوسها می خوابند اطلاع رسانی شود و همچنین شماره هایی در این اتوبوسها معرفی می شود که بتواند با آنها تماس بگیرند و همچنین در محلات تجمعی پلاکارد نصب می شود تا امکانات شهرداری به آنها معرفی شود.

وی گفت: شهردار تهران عنوان کردند اگر این زیرساختها پر شده از سالنهای مدیریت بحران استفاده کنیم که کسی در شبهای سرد در خیابان نماند و باز هم اگر این ظرفیت پر شد در حال تدوین ظرفیتهای جدید هستیم و به تازگی منطقه شش ساختمانی را تحویل داده و می توانیم با  کمک خیرین زیرساختهای بیشتری فراهم کنیم.

به گزارش عامل؛، مهدی چمران در واکنش به این سخنان گفت: اصلا باید فکر کنیم که قراردادن اتوبوسها درست است یا نه چرا که وقتی فضای بهتری داریم چرا اتوبوس؟ چون این افراد نیازهای دیگری غیر خواب هم دارند و انها چگونه رفع می شود.

وی افزود: اتوبوسهای شرکت واحد در روز باید مسافر جابجا کنند و شبها هم محل استراحت شده اند؟ این اتوبوسها چگونه برای خدمات رسانی صبح آمده می شوند؟

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

ساخت بیش از ۳۵ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر از سال ۱۴۰۱

ی دی ۱۲ , ۱۴۰۰
به گزارش خبرنگار اقتصادی عامل، «محمود کمانی» امروز (یکشنبه) در مراسم مبادله تفاهمنامه با شرکت‌های بخش خصوصی برای احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر براساس اعلام وزیر نیرو، افزود: از ابتدای آبان ماه امسال ساتبا با هدف تحقق بخشیدن به هدف وزارت نیرو مبنی بر احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر […]
d8b3d8a7d8aed8aa d8a8db8cd8b4 d8a7d8b2 dbb3dbb5 d987d8b2d8a7d8b1 d985daafd8a7d988d8a7d8aa d986db8cd8b1d988daafd8a7d987 d8aad8acd8afdb8c 61d174c5a2f4f

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.