مس ارزان شد

d985d8b3 d8a7d8b1d8b2d8a7d986 d8b4d8af 61c048c4dd2ad

قیمت مس روز دوشنبه تحت تاثیر شیوع سریع واریانت اُمیکرون که نگرانیها نسبت به تبعات آن بر فعالیت اقتصادی را برانگیخت، کاهش یافت.

به گزارش عامل، مس سه ماهه در بازار فلزات لندن ۰.۵ درصد کاهش یافت و به ۹۳۹۰ دلار در هر تن رسید در حالی که قرارداد مس برای تحویل در ژانویه در بازار معاملات شانگهای با ۰.۶ درصد کاهش، ۶۸۸۷۰ یوان (۱۰۷۹۸ دلار) در هر تن معامله شد.

وانگ مین هائو، مدیر کالا در شرکت “فیلیپ فیوچرز” در این باره اظهار کرد: اخبار اخیری که از چندین کشور درباره موارد ابتلا به اُمیکرون منتشر شده، احتیاط را در بازار حاکم کرده است. ریسکهای فعلی شامل قرنطینه بیشتر برای جلوگیری از شیوع واریانت جدید ویروس کرونا و چگونگی تاثیر آن بر تقاضا یا تولید هستند.

هلند روز یکشنبه به قرنطینه رفت و احتمال وضعیت محدودیتهای کرونایی بیشتر در آستانه تعطیلات کریسمس و سال نو در کشورهای اروپایی متعدد دیده می شود.

بر اساس گزارش رویترز، بدنبال نخستین سیگنال رسمی بانک مرکزی آمریکا که هفته گذشته اعلام کرد نخستین افزایش نرخهای بهره ممکن است تا مارس تصویب شود، شاخص دلار در معاملات روز جاری نزدیک به بالاترین رکورد سه هفته اخیر که در معاملات جمعه به آن صعود کرده بود، ایستاد. دلار قوی‌تر کالاهایی که به این ارز قیمت گذاری می شوند را  برای خریداران غیرآمریکایی گران‌تر می کند.

در میان سایر فلزات صنعتی، بهای معاملات آلومینیوم در بازار فلزات لندن ۰.۵ درصد کاهش یافت و به ۲۷۱ دلار در هر تن رسید. نیکل با ۰.۷ درصد کاهش، ۱۹۵۱۰ دلار در هر تن بود. سرب با ۱.۷ درصد کاهش، ۲۲۶۸ دلار و ۵۰ سنت معامله شد و قلع با ۰.۴ درصد کاهش، در ۲۸۲۷۵ دلار در هر تن ایستاد.

در بازار شانگهای، آلومینیوم با یک درصد افزایش، به ۱۹۶۸۰ یوان در هر تن رسید. نیکل با ۰.۴ درصد افزایش، ۱۴۵۰۹۰ یوان دلار در هر تن بود. سرب با ۱.۹ درصد کاهش، ۱۵۳۶۰ یوان در هر تن معامله شد و قلع با ۰.۷ درصد کاهش، ۲۸۲۵۴۰ یوان در هر تن معامله شد.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

رقابت ۱۶ تیم برای صعود به جدول اصلی جام‌حذفی تنیس

د آذر ۲۹ , ۱۴۰۰
به گزارش عامل، جام حذفی تنیس باشگاه‌های مردان کشور از ۲۰ آذر ماه با حضور ۱۳۸ تیم به میزبانی جزیزه کیش آغاز شد که در مرحله مقدماتی  ۴۸ تیم در ۱۲ گروه  چهار تیمی به مصاف هم رفتند. پس از جدال در مرحله گروهی  ۹۴ تیم به مرحله دوم جام‌حذفی راه یافتند […]
d8b1d982d8a7d8a8d8aa dbb1dbb6 d8aadb8cd985 d8a8d8b1d8a7db8c d8b5d8b9d988d8af d8a8d987 d8acd8afd988d984 d8a7d8b5d984db8c d8acd8a7d985 61c048c677fde

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.