از ساماندهی بیش از ۴ هزار بی خانمان تا ۶۲ هزار متر گلکاری در پایتخت

d8a7d8b2 d8b3d8a7d985d8a7d986d8afd987db8c d8a8db8cd8b4 d8a7d8b2 dbb4 d987d8b2d8a7d8b1 d8a8db8c d8aed8a7d986d985d8a7d986 d8aad8a7 dbb6 61c338715cfcf

به گزارش روز چهارشنبه عامل به نقل از شهرداری منطقه ۱۹، مهدی هدایت شهردار این منطقه گفت: چهار هزار و ۷۰۰ بی‌خانمان از ابتدای فصل پاییز تاکنون از خدمات مددسرای مهر این منطقه بهره مند شده اند.

وی افزود: تمام تلاش ما براین است که در فصل سرما فرد بی خانمانی در بیرون نماند و به همین منظور نیز ظرفیت مددسرای مهر همزمان با آغاز فصل پاییز از ۹۰ تخت  به ۱۲۰ تخت افزایش یافته ضمن اینکه در شرایط اضطرار قابلیت استقرار ۴۰ نفر در سالن مددسرا وجود دارد.

شهردار منطقه ۱۹ با اشاره به فعالیت شبانه روزی مددسرای مهر گفت: روزانه بطور متوسط ۱۵۰ بی خانمان در این مددسرا ساماندهی می شوند و در همین راستا نیز با شروع فصل سرما تاکنون بیش از ۴ هزار و ۷۰۰ بی خانمان از خدمات این مکان بهره مند شده اند.  

وی ادامه داد: افراد ساماندهی شده در مددسرا از خدمات مختلفی همچون صبحانه، ناهار و شام، ویزیت رایگان پزشک، خدمات مددکاری و روانشناختی استفاده می کنند. ضمن اینکه افراد داوطلب جهت ترک اعتیاد به کمپ معرفی می شوند.

هدایت با بیان اینکه ظرفیت مددسرای مهر به دو صورت تکمیل می شود، خاطرنشان کرد: بخشی از این ظرفیت با مراجعه داوطلبانه افراد و بصورت خودمعرف تکمیل شده و بخش دیگر نیز به گشت های سازمان رفاه و خدمات اجتماعی و گشت های شبانه منطقه اختصاص دارد.  

شهردار منطقه ۱۹ خاطرنشان کرد: شب گذشته سی و ششمین مرحله از گشت های شبانه از ابتدای فصل سرما در این منطقه انجام و بی خانمان های شناسایی شده به مددسرا منتقل شدند.

برنامه‌ریزی برای افتتاح ۱۲ ایستگاه مترو در سال آینده

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران به اتفاق معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری و مدیرعامل شرکت مترو تهران، آخرین وضعیت پیشرفت عملیات اجرایی در ۳ ایستگاه توحید، بوستان گفتگو و ۱۷ شهریور (همگی از خط ۷) را به‌صورت میدانی بررسی کردند.

در بازدید از ایستگاه‌های در حال تکمیل خط ۷ مترو، ابتدا ایستگاه تقاطعی توحید که به مرحله افتتاح رسیده است، مورد پیمایش میدانی قرار گرفت و سپس به ایستگاه‌های بوستان گفتگو و ۱۷ شهریور که هر دو به پیشرفت ۷۰ درصدی عملیات اجرایی رسیده‌اند، سرکشی شد.

بررسی برنامه زمان‌بندی برای افتتاح دو ایستگاه بوستان گفتگو و ۱۷ شهریور در سال جاری و میزان بودجه لازم برای تحقق این امر، از جمله مباحث مطرح شده بین مدیران حاضر در بازدید بود؛ همچنین مقرر شد شرکت مترو تهران، لیست آخرین وضعیت ایستگاه‌های در حال تکمیل خطوط ۶ و ۷ برای سال ۱۴۰۱ به همراه بودجه مورد نیاز و برنامه زمان‌بندی پیشرفت عملیات اجرایی آنها را ارائه کند تا با حمایت شورای شهر و شهرداری تهران، بتوان نسبت به افتتاح بدون تاخیر حداقل ۱۲ ایستگاه در سال آتی اقدام کرد که این امر مستلزم تامین به موقع منابع مالی است.

در پایان این بازدید، توضیحاتی در مورد قراردادهای موجود برای تامین ناوگان حمل و نقل ریلی پایتخت مطرح و مقرر شد تا نسبت به اجرای آنها، پیگیری لازم و اقدامات حمایتی از سوی شورای اسلامی شهر تهران صورت پذیرد.

با افزودن پنج دستگاه اتوبوس جدید، ناوگان اتوبوسرانی منطقه ۲۱ نوسازی شد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۲۱ اعلام کرد: با پیگیری های مدیریت ارشد شهری این منطقه، پنج دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوسرانی ورودی غربی پایتخت افزوده شد.

محمدرضا سالمی با بیان این خبر گفت: باعنایت به تلاش‌ها و پیگیری های شهردار منطقه با شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه درخصوص واگذاری اتوبوس های جدید به‌منظور توسعه و ارتقای سطح کیفی هرچه بیشتر زیرساخت‌های حمل ونقل عمومی؛ پنج دستگاه به منطقه اختصاص یافت.

وی افزود: در ارتباط با بکارگیری پنج دستگاه اتوبوس نو تحویلی از سامانه پنج شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه درخطوط حمل ونقل عمومی منطقه۲۱، این اتوبوس ها در مسیر پایانه شهرک استقلال-پایانه میدان آزادی(خط ۲۵۵) به مدت یک ماه است که مشغول به کار شده اند.

سالمی همچنین تاکید کرد: پس از رفع مشکلات و با هدف خدمت‌رسانی مطلوب‌تر به شهروندان منطقه۲۱، مابقی اتوبوس‌ها نیز براساس نیازها و اولویت های هر محله نیز در دستورکار قرار خواهد گرفت.

معاون حمل ونقل و ترافیک منطقه ۲۱ یادآور شد: از بین ۹ خط اتوبوسرانی منطقه ۲۱، تاکنون یکی از این خطوط با اتوبوس های جدید تخصیص داده شده نوسازی شده و مقرر شده سایر خطوط نیز پس از انجام بررسی های لازم مورد نوسازی و بهسازی واقع شوند.

اتوبوس‌های جدید علاوه بر استاندارد آلایندگی یورو چهار، فیلتر جاذب آلایندگی، مجهز به رمپ ویلچر است که می‌تواند سوار و پیاده شدن معلولان و جانبازان را تسهیل کند. از جمله ویژگی های دیگر این اتوبوس‌ها این است که تا درب‌های اتوبوس بسته نشود، سیستم کنترلی اجازه حرکت به اتوبوس نمی‌دهد.

همکاری منطقه ۱۱ با آتش‌نشانی برای کاهش مخاطرات ساختمان‌های ناایمن

شهردار منطقه ۱۱ تهران با اشاره به مخاطرات ساختمان های ناایمن به ویژه پاساژعلاءالدین، از آمادگی برای همکاری با سازمان آتش‌نشانی در تأمین ایمنی اماکن پرمخاطره خبر داد.

سید محمد موسوی در نشست کمیته ایمنی این منطقه با بیان این که تنوع فعالیت های منطقه و کاربری های متعدد، وجود راسته های تجاری، بافت فرسوده، اماکن تاریخی و … باعث شده استعداد بروز حادثه در محدوده زیاد شود؛ گفت: این آمادگی را داریم که هر گونه همکاری لازم را با سازمان آتش نشانی انجام دهیم و در کنار شما برای ایمن کردن این ساختمان ها کمک کنیم.

شهردار منطقه ۱۱ ضمن بیان اهمیت آموزش های شهروندی در پیش گیری از بروز حوادث به توضیح اقدامات انجام شده در این زمینه پرداخت و بیان کرد: ۲۶ مرکز درمانی و بیمارستان، ۳۴ ساختمان شهرداری و سرای محله، ۱۰۶ مجتمع تجاری و اماکن عمومی، ۱۰۷ مکان تاریخی، ۶ مرکز آموزشی، ۳ تماشاخانه و ۵ مسجد و اماکن مذهبی تحت پوشش آموزش های ایمنی قرار گرفته اند و در ۱۱۳ مدرسه محدوده منطقه ۱۱ نیز طی فرآیند ۱۲ مرحله ای، تمامی مدیران، معلمان، دانش آموزان، کارکنان و اولیاء در این دوره های آموزشی حضور یافته اند.

همچنین مهدی داوری مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران گفت: ۱۳۳ ایستگاه آتش نشانی در شهر تهران وجود دارد که تا پایان سال تعداد آن ها به ۱۳۶ ایستگاه می رسد.

داوری افزود: مهم ترین شاخص ایستگاه های آتش نشانی رسیدن به موقع به محل حادثه است که در شهر تهران نیز طبق استانداردهای جهانی به طور متوسط ۶ دقیقه است.

وی فعالیت شبانه روزی ۵ هزار آتش نشان در ۳ شیفت کاری و تمرین های آنان بر اساس بافت هر محدوده برای مواجهه با بدترین سناریوها را حائز اهمیت دانست و بر رویکرد پیش گیرانه و کاهش مخاطرات تأکید کرد.

در نشست کمیته ایمنی شهرداری منطقه ۱۱،  مهم ترین موضوعات و چالش های ۱۲۹ ساختمان نا ایمن که ۱۱ مورد از آن ها به دلیل تردد جمعیتی بالا و سازه نا ایمن، پر مخاطره تشخیص داده شده اند،  بررسی و در خصوص راهکارهای قانونی لازم برای تسریع در روند ایمن سازی آن ها تدابیری اندیشیده شد.

۶۲ هزار متر گلکاری در بزرگراه‌های منطقه ۲

سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۲ اعلام کرد: همزمان با اجرای طرح تحول نگهداشت شهر ،۶۲ هزار متر گلکاری در بدنه بزرگراه‌ها و معابر این منطقه انجام شد.

علیرضا جعفری، با اشاره به اینکه کاشت گل، نهال و توسعه فضای سبز در زیباسازی منظر شهری و ارتقای سطح سلامت روحی شهروندان تأثیر بسزایی دارد، گفت: به منظور ارتقای سطح کیفی و بهبود سیمای بصری فضای شهری و با توجه به تغییر فصل، اداره فضای سبز منطقه  نسبت به کاشت گل‌های فصلی متناسب با فصل زمستان در بدنه بزرگراه ها  و معابر منطقه اقدام کرد.

وی افزود: در عملیات گلکاری از گل‌های فصلی زمستان از انواع گونه‌های فصلی و مقاوم به سرما و شرایط آب و هوایی شهر تهران کاشته شد.

جعفری عنوان کرد: ما تمام تلاش و توان خود را در راستای زیباسازی و گسترش فضای سبز شهری انجام می‌دهیم و امیدواریم شهروندان نیز با تعامل و همکاری خود در ایجاد محیطی سبز و زیبا شهرداری را یاری کنند.

وی گفت: احداث فرش های گل در بزرگراه های شهید همت، شیخ فضل اله، شهید حکیم و یادگار امام (ره) از دیگر اقدامات اجرایی در این زمینه است.

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

اردوگاه معتادان متجاهر در مازندران ساخته می شود

چ دی ۱ , ۱۴۰۰
به گزارش خبرنگار عامل، سردار اسکندر مؤمنی بعدازظهر چهارشنبه در دیدار با استاندار مازندران در راستای اجرای طرح ساماندهی و صیانت از معتادان متجاهر خواستار ایجاد اردوگاه معتادان متجاهر در مازندران شد. مؤمنی از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های جدی استاندار مازندران در حوزه مبارزه با مواد مخدر و آسیب‌های اجتماعی تقدیر […]
d8a7d8b1d8afd988daafd8a7d987 d985d8b9d8aad8a7d8afd8a7d986 d985d8aad8acd8a7d987d8b1 d8afd8b1 d985d8a7d8b2d986d8afd8b1d8a7d986 d8b3d8a7 61c33877bd82a

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.