“ته لنجی” درمان قطعی می‌خواهد نه مُسَکِنی مقطعی

d8aad987 d984d986d8acdb8c d8afd8b1d985d8a7d986 d982d8b7d8b9db8c d985db8ce2808cd8aed988d8a7d987d8af d986d987 d985d98fd8b3d98e 61c6d6925ab3a

عامل/بوشهر از اول هم قرار بود در حد و اندازه‌یِ اسم و رسمش باشد؛ “ته لنجی” کالایی است که از دیرباز ملوانان جنوب که رنج و خطر سفر به جان خریده‌ بودند طبق قانون، بدون تشریفات گمرکی با خود از سفر می‌آوردند، این‌کالاها به مرور زمان بازارهایی را در شهرهای بندری تشکیل داد.

طبق قانون “کالای ته لنجی یا ملوانی، کالایی است که صاحبان لنج و خدمه مجاز به واردات آن هستند”. در طول‌ سال‌های گذشته بر اساس آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات هر ملوان سالانه می‌توانست در ۶ بار سفر  معادل ۱۵۰۰ دلار کالا وارد کند اما این برای زمانی بود که نرخ دلار کمتر از ۳۶۰۰ تومان بود به مرور معادل دلاری به میزان حجمی “۳۰ خودرو نیسان” تغییر کرد.

بازارهای ته لنجی در استان‌های جنوبی همچون خوزستان، بندرعباس و بوشهر گرم است. به ویژه در استان بوشهر با داشتن بیشترین مرز دریایی با خلیج فارس، “ته‌لنجی” و “تجارت دریایی” با زندگی بسیاری از بندرنشینان گره خورده است و در مقاطع‌ای رونق‌بخش زندگی‌شان شده اما به مروز زمان قوانین دست و پا گیر موانع بسیار برای آنها ایجاد کرده است.

روزی تعداد سفرها را کاهش می‌دهند و روزی اقلام وارداتی را محدود می‌کند؛ برای مردمی که سال‌های سال است در حاشیه بندر از این طریق امرار معاش می‌کنند و شغل دیگری ندارند از خدمه شناور گرفته تا صاحبان خودروهای باربری و از بازاری گرفته تا پارکینگ‌دار بازار ته لنجی، این قوانین در واقع کوچک کننده‌یِ سفره‌شان است. 

در استان بوشهر بیش از ۲۵۰۰ شناور سفاری یا باری فعالیت دارند که هرکدام از این لنج‌ها بین ۶ تا ۸ ملوان دارند با یک حساب سرانگشتی مشخص می‌شود بیش از ۱۸ هزار نفر به طور مستقیم در شناورها مشغول به کار هستند و قریب به ۵۰ هزار نفر نیز در بازار شهرهای ساحلی از طریق خرید و فروش کالای ته لنجی فعالیت می‌کنند که با این احتساب خانواده‌های ملوانان و بازاریان حدود ۳۰۰ هزار نفر از جمعیت استان از طریق واردات کالای “ته لنجی” نان می‌خورند.

به گزارش عامل، با شیوع کرونا امارات متحده عربی سخت‌گیری‌های زیادی برای ورود لنجداران اعمال کرد؛ با کاهش موانع کشور مقصد اما قوانین محدود کننده از درون کشور (محدودیت تعداد سفر و حذف مجوز ورود برخی کالاها) نفس بازارهای ته‌لنجی را به شماره انداخت. تعداد سفرها از نصف کمتر شد و شمار اقلام وارداتی محدودتر. 

پارسال ۳۶۸ میلیون دلار کالای ته‌لنجی وارد شده است

مدیر عامل تعاونی لنج داران گناوه در گفت‌وگو با عامل اظهار کرد: آمارهای گمرک ایران نشان می‌دهد که پارسال ۳۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تن کالا به ارزش ۳۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار وارد ایران شده است. بر همین اساس به طور میانگین، ارزش دلاری هر یک تن کالایی که وارد ایران شده برابر با ۱۱۱۶ دلار است.

سیدعلی موسوی گمارانی اضافه  کرد: بنا بر آمارهای رسمی سازمان بنادر و دریانوردی، تعداد لنج‌های فعال در بخش کالای همراه ملوان حدود ۲۵۰۰ فروند است. از سوی دیگر، مطابق مصوبه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، هر لنج اجازه ۲ سفر در سال و حداکثر به میزان ۶۰ وانت نیسان را دارد که با توجه به ظرفیت ۲.۲ تنی وانت نیسان، مشخص می‌شود کل میزان باری که پارسال از مجرای ته‌لنجی امکان ورود به کشور را یافته در بیشترین حالت ۳۳۰ هزار تن به ارزش حداکثر ۳۶۸ میلیون دلار بوده است.

ملوانان منتظر تصمیم‌گیری وزارت کشور

به گزارش عامل، در سفر ۱۶ مهر هیات دولت به استان بوشهر، رئیس جمهور به مسئولان استان ۱۰ روز و به وزارت کشور هم ۱۰ روز فرصت داد که ته‌لنجی را سامان دهند؛ مسئولان استان بوشهر در موعد مقرر آنچه در استان باید جمع‌آوری و جمع‌بندی می‌شد را فراهم و به تهران ارسال کردند با گذشت حدود ۷۰ روز اما هنوز خبری از تصمیم‌گیری وزارت کشور در این زمینه نیست، البته روز گذشته استانداری بوشهر از مجوز سومین سفر به لنجداران بوشهری خبر داد.

مجوز سومین سفر به ملوانان داده شد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر در این خصوص گفت: ساماندهی و تعیین تکلیف وضعیت کالای ته لنجی   با تهیه پیش نویس در استان و تائید وزارت کشور و ستاد اقتصادی دولت با عنوان آئین نامه جامع ساماندهی و نظارت بر مبادلات تجاری مرزی از طریق ملوانی(ته لنجی) در تاریخ ۲۸ آذر۱۴۰۰ برای تصویب در هیات دولت تهیه و با امضا محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور تقدیم معاون اول رئیس جمهور شد.

محمد تقی ایرانی بیان کرد:  براین اساس وعده دولت سیزدهم در حل مشکل تاریخی ته لنجی به‌عنوان آرزوی مردم استان و بیش از ۳۰۰ هزار نفر از ملوانان و بازاریان و جامعه حمل و نقل و گردشگران اقتصادی بنادر استان برآورده شد.

وی اظهار کرد: تا ابلاغ آئین نامه جامع ساماندهی و درخواست مکرر و پی گیری های مستمر مردم و ملوانان و بازاریان و لنج داران که در دیدار حضوری با استاندار و همچنین مکاتبات عدیده اتحادیه لنج داران و ملوانان و بازتاب در فضای مجازی و عمومی استان و با دستور استاندار در جلسه مفصل و طولانی و با عنایت ویژه سردار مویدی معاون رئیس جمهور و رئیس ستاد مبارزه با کالای قاچاق و ارز و معاونین و مدیران ایشان صورتجلسه ای تنظیم که با درخواست معاون سیاسی امنیتی استانداری‌های بوشهر و خوزستان موافقت سفر پایان سال ۱۴۰۰ اعلام شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر ادامه داد: امید می‌رود در سال ۱۴۰۰ با ابلاغ آئین نامه جدید سفرهای لنج های سنتی در چارچوب قانون و در حمایت از اقتصاد دریایی ساماندهی قطعی شود.

ته لنجی درمان قطعی می‌خواهد

اگر چه مجوز سومین سفر جانی دوباره به بازارهای ته‌لنجی خواهد بخشید اما مُسَکِن‌های مقطعی دردی از ملوانان درمان نخواهد کرد و اکنون چشم امید ساحل نشینانِ خلیج فارس به محقق شدن وعده رئیس جمهور و تصویب و نهایی شدن طرحی است که می‌تواند پایانی بر مشکلات ملوانان باشد.

به گزارش عامل، سالهاست سازوکارهای مختلف سیاسی و اقتصادی بدون تدبیر اساسی و راهکاری کارشناسی شده برای تجارت لنجداران و بازاریان در جنوب کشور اعمال می‌شود اما نبود قانونی مشخص برای فعالیت اقتصادی مرزنشینان، سبب مشکلات فراوان شده است.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی میراث مکتوب رضوی(ع) در یزد

ش دی ۴ , ۱۴۰۰
عامل/یزد دبیرخانه دومین جشنواره ملی میراث مکتوب رضوی (ع) در یزد مهلت ارسال آقار به این جشنواره را تا ۱۵ دی سالجاری ماه تمدید کرد. اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با همکاری بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) و خانه کتاب و ادبیات ایران و موسسه فرهنگی صدوقی، […]
d8aad985d8afdb8cd8af d985d987d984d8aa d8a7d8b1d8b3d8a7d984 d8a2d8abd8a7d8b1 d8a8d987 d8acd8b4d986d988d8a7d8b1d987 d985d984db8c d985db8c 61c6d69aa6c1e

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.