آرامش و ثبات قیمت‌های بازار طلا در نخستین هفته زمستان

d8a2d8b1d8a7d985d8b4 d988 d8abd8a8d8a7d8aa d982db8cd985d8aae2808cd987d8a7db8c d8a8d8a7d8b2d8a7d8b1 d8b7d984d8a7 d8afd8b1 d986d8aed8b3 61ce9f0389a02

به گزارش روز جمعه عامل، بازار سکه و طلا در هفته نخست زمستان، هفته آرام و با ثبات قیمتی را پشت سرگذاشت و در محدوده قیمت ۱۲ میلیون تومان در نوسان بود و اگرچه در برخی روزها وارد کانال ۱۳ میلیون می‌شد اما بازهم به به قیمت ۱۲ میلیون تومان عقبگرد داشت.   

سکه طرح جدید روز شنبه با نرخ ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد و روز بعد ۸۰ هزار تومان رشد قیمت داشت.  
بهای سکه روز دوشنبه وارد کانال ۱۳ میلیون تومان داشت اما این روند تداوم نداشت و فردای آن روز دوباره به نرخ ۱۲ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان رسید.  
سکه در روزهای پایانی هفته در کانال ۱۳ میلیون تومان داد و ستد می‌شد به این شکل که روز چهارشنبه ۱۳ میلیون و ۲۰ هزار تومان و پنجشنبه ۱۳ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان رسید.  
قیمت‌ها در بازار طلای خام در هفته گذشته نیز نوسان اندکی را ثبت کرد.  به این شکل که روز شنبه یک گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۲۸۸ هزار تومان، روز یکشنبه برابر یک میلیون و ۲۹۶ هزار تومان بود یعنی هشت هزار تومان افزایش داشت.
تغییرات قیمت در روزهای دوشنبه و سه شنبه کاهشی بود البته رقم آن اندک بود. روز دوشنبه یک میلیون و ۲۹۰ هزار تومان و روز بعد یک میلیون و ۲۸۴ هزار تومان بود.
در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه نیز با نرخ یک میلیون و ۲۸۹ هزار تومان و یک میلیون و ۲۹۷ هزار تومان داد و ستد می‌شد.
قیمت هر مثقال طلا در هفته گذشته در میانه کانال پنج میلیون تومان نوسان داشت. در نخستین روز هفته هر مثقال طلا برابر با پنج میلیون و ۵۸۰ هزار تومان و روز یکشنبه پنج میلیون و ۶۱۵ هزار تومان تعیین شد.
بهای هر مثقال طلا در روز دوشنبه ۲۳ هزار تومان کاهش یافت و برابر پنج میلیون و ۵۹۲ هزار تومان شد و در روز سه‌شنبه این رقم ۱۲ هزار تومان افزایش داشت. در روزهای پایانی هفته، قیمت هر مثقال طلا رشد داشت. روز چهارشنبه برابر پنج میلیون و ۵۸۴ هزار تومان و روز پنجشنبه پنج میلیون و ۶۱۹ هزار تومان داد و ستد شد.

قیمت انس جهانی طلا در هفته گذشته در محدوده یک هزار و ۸۰۰ تا یک هزار و ۸۱۵ دلار نوسان داشت.
نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی عامل درباره تحولات بازار سکه و طلا گفت: نرخ انس جهانی طلا طبق سنوات گذشته که در روزهای آغازین سال نو میلادی تغییر می‌کند، روز پنجشنبه دو روز مانده به سال جدید میلادی به ۱۸۰۰ دلار رسید و نسبت به روزهای آغازین هفته ۱۰ دلار کاهش یافت.  
محمد کشتی‌آرای اظهارداشت: در طول یک هفته اخیر نرخ ارز نوسان چندانی نداشت و در نتیجه هفته آرام و با ثباتی را در بازار طلا، سکه و ارز شاهد بودیم.  
وی بیان کرد: در هفته گذشته قیمت انواع سکه رشد داشت و آن به دلیل افزایش حباب سکه بود بدین ترتیب که حباب سکه در ابتدای هفته گذشته در محدوده ۲۸۰ هزارتومان تا ۳۰۰ هزار تومان بود و روز پنجشنبه به ۳۸۰ هزار تومان رسید.  
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: حباب سکه در هفته گذشته به طور متوسط ۱۰۰ هزار تومان افزایش داشت و این افزایش موجب رشد قیمت انواع سکه بود.  
وی پیش‌بینی کرد: این روزها موضوع مذاکرات برجام مطرح است و در این روزها یکی از دلایل ثبات بازار بالا رفتن ارزش ریال است و این خود متاثر از مذاکرات است و به نظر می‌رسد این رویه در روزهای آینده نیز ادامه داشته باشد و تثبیت بازار ادامه داشته باشد.

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

سردار اشتری: هیچ مشکل ناامنی در مرزهای ایران وجود ندارد 

ج دی ۱۰ , ۱۴۰۰
به گزارش عامل، سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری در حاشیه برگزاری کنگره بین‌المللی «به وقت حاج قاسم» در کاشان در گفت‌وگو باخبرنگاران، تاکید کرد: حافظان مرزها، مرزبانی انتظامی جمهوری اسلامی، سازمان‌های نیروهای مسلح از جمله ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با هوشیاری کامل در مرزها حضور دارند و […]
d8b3d8b1d8afd8a7d8b1 d8a7d8b4d8aad8b1db8c d987db8cda86 d985d8b4daa9d984 d986d8a7d8a7d985d986db8c d8afd8b1 d985d8b1d8b2d987d8a7db8c d8a7 61ce9f0b2cf72

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.