نمایشگاه «در عزای یاس» در ایلام برگزار شد

d986d985d8a7db8cd8b4daafd8a7d987 d8afd8b1 d8b9d8b2d8a7db8c db8cd8a7d8b3 d8afd8b1 d8a7db8cd984d8a7d985 d8a8d8b1daafd8b2d8a7d8b1 61d58ef2357d2

عامل/ایلام نمایشگاه «در عزای یاس» روایت‌گر حضور زنان در عزاداری‌ها و آیین مذهبی می‌باشد که به همت حوزه هنری ایلام برگزار شده است.

«محمدعلی قاسمی» در آیین افتتاحیه نمایشگاه عکس «در عزای یاس» که در محل سالن نمایش حوزه هنری برگزار شده است، اظهار کرد: حوزه هنری پس از راه اندازی خانه عکاسان و فعالیت در بخش نمایش بویژه با برگزاری کارگاه‌های تخصصی توانسته گام‌های موثری در این حوزه بردارد.

رئیس حوزه هنری استان ایلام افزود: طی سال‌های اخیر هنرجویان علاقمند به عکاسی وارد حوزه عکاسی شده‌اند و یقینا بزودی شاهد هنرنمایی هنرجویان در سطح منطقه‌ای و کشوری خواهید بود.

«رحیم رضاپسند» نیز در این آیین با نوید اینکه تاریک خانه دیجیتال در حوزه هنری استان راه‌اندازی خواهد شد، گفت: در چند سال گذشته با ورود هنرجویان علاقمند به عکاسی توانسته‌ایم بزرگترین گروه آموزشی در تشکیل بدهیم.

مسئول واحد عکس حوزه هنری ایلام افزود: تا قبل از پایان سال یک ورکشاپ تخصصی با عنوان «رنگ شناسی در عکاسی» و همچنین ۳ کارگاه آموزشی در خصوص تاریک خانه دیجیتال برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد: باید روح هنر از دوران کودکی شناسایی شود و در حال حاضر استعدادیابی از مدارس شروع شده و در این آموزش‌های پایه‌ای نیز از هنرجویان حوزه هنری استفاده شده است.

رضاپسند به برگزاری نمایشگاه «لاله‌های واژگون» در ماه‌های آینده و تثبیت این نماد به اسم ایلام خبر داد و گفت: تا جایی که امکان داشته لاله‌ی واژگون را به عنوان نماد ایلام در بستر فضای مجازی معرفی کرده‌ایم البته این فعالیت مجازی به این دلیل از سوی هنرمندان عکاسی صورت گرفت که بعضی از عکاسان مناطق دیگر کشور به دنبال مصادره‌ی این نماد به اسم استان خود هستند.

وی ادامه داد: فضای مجازی بسیار به حوزه هنر لطمه وارد کرده است چرا که نه تنها آموزش‌های آن علمی نیست بلکه با تبلیغاتی که جهت فروش آثار هنری نیز می‌شود منجر به خریداری آثاری بی کیفیت با مبالغ هنگفت می‌شود.

رضاپسند خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری اینچنین نمایشگاهی، ایجاد انگیزه و ارتقاء سطح کیفی آثار هنرجویان عکاسی است.

در ادامه «گلناز ناصرنیا» عکاس نمایشگاه «در عزای یاس» در گفت‌وگو با عامل، با بیان اینکه این نمایشگاه با هدف برگزاری در ایام فاطمیه عکاسی شده است، اظهار کرد: حضور زنان در مراسمات عزاداری بویژه محرم در استان‌های مختلف مدنظر بوده است.

این عکاس گفت: ۲۸ اثر در این نمایشگاه به نمایش درآمده است که در استان‌های ایلام، یزد و خرم‌آباد در مراسم اربعین حسینی و پیاده‌روی‌های زوار در مرز مهران گرفته شده است.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

آغاز آبگیری سد هایقر فیروزآباد

چ دی ۱۵ , ۱۴۰۰
عامل/فارس مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس اعلام کرد که همزمان با بارش‌های دی ماه در استان، سد هایقر فیروزآباد به مرحله آبگیری رسید. حمیدرضا دهقانی چهارشنبه ۱۵ در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: در نخستین آبگیری سد هایقر شاهد ذخیره شش میلیون مترمکعبی آب در مخزن این سد هستیم. دهقانی ابراز […]
d8a2d8bad8a7d8b2 d8a2d8a8daafdb8cd8b1db8c d8b3d8af d987d8a7db8cd982d8b1 d981db8cd8b1d988d8b2d8a2d8a8d8a7d8af 61d58ef972752

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.