آزادسازی ۷ هزار هکتار اراضی تغییر کاربری یافته در البرز

d8a2d8b2d8a7d8afd8b3d8a7d8b2db8c dbb7 d987d8b2d8a7d8b1 d987daa9d8aad8a7d8b1 d8a7d8b1d8a7d8b6db8c d8aad8badb8cdb8cd8b1 daa9d8a7d8b1d8a8 61c9852f840a4

عامل/البرز رئیس کل دادگستری البرز گفت: حاشیه نشینی، آسیب‌های اجتماعی، حضور اتباع بیگانه فاقد مجوز و حفر چاه‌های غیرمجاز از جمله بزه‌ها و جرایمی است که تغییر کاربری‌های غیرمجاز با خود به همراه دارد.

به گزارش عامل، با حضور رئیس کل دادگستری استان، رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب و دادستان عمومی و انقلاب کرج، امام جمعه و فرماندار ساوجبلاغ و جمعی از مدیران و اعضای شورای تامین این شهرستان آیین تکریم و معارفه رئیس دادگستری ساوجبلاغ برگزار شد.

حسین فاضلی هریکندی در این آیین به ویژگی های خاص و منحصر به فرد شهرستان ساوجبلاغ اشاره کرد و افزود: این شهرستان یکی از مناطق هدف برای اسکان جمعیت پایتخت و کرج است که در کنار آن قرار گرفتن در معرض تغییر کاربری‌ها و ساخت و سازهای غیرمجاز به دلیل شرایط آب و هوایی مطلوب، یکی از ویژگی‌های خاص این شهرستان است.

پرونده شرکتی با فروش غیرقانونی ۷۳۹ واحد مسکن مهر

رئیس کل دادگستری استان البرز گسترش ساخت و سازها بدون فراهم کردن زیرساخت‌های لازم و همچنین برخی از جرایم مربوط به واگذاری های فاقد مجوز را از آسیب‌های جدی این شهرستان دانست و به عنوان نمونه به پرونده یکی از شرکت های طرف قرارداد با شرکت عمران شهر جدید هشتگرد در دادسرای ساوجبلاغ مربوط به پیش فروش مسکن مهر اشاره کرد.

وی اضافه کرد: این شرکت در حالی که برای ساخت ۵۶۰ واحد با شرکت عمران شهر جدید هشتگرد طرف قرارداد بوده است ولی بدون اینکه اختیار فروش حتی یک واحد را داشته باشد ۷۳۹ واحد را به مردم فروخته و حدود ۹۳ میلیارد تومان از مردم اخذ کرده است.

فاضلی هریکندی تصریح کرد: اگرچه ساخت و جهش در تولید مسکن نیاز کشور و استان البرز است ولی باید به موضوعات و مشکلات فعلی که در این شهرستان وجود دارد توجه شود تا در آینده از وقوع اتفاقات مشابه پیشگیری شود.

وی به وضعیت عملکردی حوزه قضایی ساوجبلاغ اشاره کرد و متذکر شد: با تلاش همکاران دادگستری ساوجبلاغ در دادسرا و دادگاه، حدود ۱۳ درصد از موجودی ابتدای سال این حوزه قضایی مختومه شده است ولی در زمینه پرونده‌های مسن و معوق نیازمند توجه ویژه هستیم برای اینکه حدود ۱۴ درصد از پرونده‌های مسن استان به این شهرستان تعلق دارد.

آزادسازی نزدیک به ۷ هزار هکتار در ۹ ماه

فاضلی هریکندی اضافه کرد: در زمینه مقابله با تغییر کاربری‌های غیرمجاز، ۱۳ درصد از آزادسازی‌های ۹ ماهه اول سال استان یعنی ۹۲۴ هکتار مربوط به این شهرستان است؛ در مجموع از ابتدای سال در استان بالغ بر ۶۹۷۴ هکتار آزادسازی داشتیم که با توجه به تشکیل قرارگاه صیانت از بیت المال و مقابله با تغییر کاربری های غیرمجاز، اقدامات ویژه‌ای در این حوزه قضایی انجام شده است.

وی تغییر کاربری‌های غیرمجاز را بستر وقوع جرایم متعددی دانست و یادآور شد: حاشیه نشینی، آسیب‌های اجتماعی، حضور اتباع بیگانه فاقد مجوز و حفر چاه‌های غیرمجاز از جمله بزه‌ها و جرایمی است که تغییر کاربری‌های غیرمجاز با خود به همراه دارد.

فاضلی هریکندی با اشاره به سابقه موفق رئیس سابق دادگستری ساوجبلاغ که پیشتر دادستان حوزه قضایی اشتهارد بوده از انتصاب وی به عنوان معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان و رئیس شوراهای حل اختلاف استان البرز خبر داد و گفت: وی در مدت تصدی خود علاوه بر ارتباط و تعامل با دستگاه‌های مختلف، احکامی را اجرا کرد که سال‌ها اجرایی نشده بود و در حوزه حمایت از واحدهای تولیدی و اقتصاد مقاومتی جزو دادگستری‌های پیشرو بوده است.

وی با اعلام انتصاب مهدی محمدی با سابقه نزدیک به دو دهه در امر قضاوت و داشتن مسئولیت قضایی متعدد در شهرهای مختلف که آخرین آنها دادستان شهرستان «بروجرد» بوده، به عنوان رئیس دادگستری جدید ساوجبلاغ، تصریح کرد: از وی انتظار داریم با حفظ استقلال دستگاه قضایی، با دستگاه های مختلف شهرستان جهت انجام وظایف و ماموریت‌های دستگاه قضایی اقدام نموده و در زمینه تکریم همکاران و ارباب رجوع، اجرای سیاست‌های حبس‌زدایی، استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس و مقابله با تغییر کاربری غیرمجاز اهتمام داشته باشد.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

تصویب طرح اصلاح قانون اساسی اردن توسط کمیته حقوقی پارلمان

د دی ۶ , ۱۴۰۰
منابع خبری از تصویب طرح اصلاح قانون اساسی اردن توسط کمیته حقوقی پارلمان این کشور خبر دادند. به گزارش عامل، به نقل از شبکه الحره، کمیسیون حقوقی پارلمان اردن در راستای درخواست کمیته به روزرسانی ساختار سیاسی این کشور طرح اصلاح قانون اساسی اردن را تصویب کرد. این کمیسیون تصویب […]
d8aad8b5d988db8cd8a8 d8b7d8b1d8ad d8a7d8b5d984d8a7d8ad d982d8a7d986d988d986 d8a7d8b3d8a7d8b3db8c d8a7d8b1d8afd986 d8aad988d8b3d8b7 daa9 61c98538cb5c2

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.