تسلای بعدی کدام است؟

d8aad8b3d984d8a7db8c d8a8d8b9d8afdb8c daa9d8afd8a7d985 d8a7d8b3d8aad89f 61c995480fd26

قیمت سهام برخی از سازندگان خودروهای برقی نوپا در سال‌های اخیر صعود کرده، زیرا سرمایه‌گذاران در جستجوی شرکت‌هایی بودند که بازار خودرو را تکان دهند اما همه آنها ازجمله تسلا با مشکل مواجه شده‌اند.

به گزارش عامل به نقل از سی‌ان‌ان، شرکت خودروسازی لوسید با معرفی اولین خودروی لوسید ایر در اوج قرار گرفت. همچنین، ریویان، سازنده کامیون‌های برقی با عرضه اولیه سهام در نوامبر، موفقیت چشمگیری کسب کرد و برنده جایزه بهترین کامیون سال شد؛ سهام این شرکت در اولین روز معاملاتی خود ۲۹ درصد نسبت به قیمت عرضه اولیه سهام و در هفته بعد ۷۱ درصد افزایش یافت.

ریویان برای مدت کوتاهی پس از تسلا و تویوتا، سومین خودروساز با ارزش جهان بود اما زمانی که اولین فروش خود در ۱۶ دسامبر را گزارش کرد مشخص شد که به دلیل کمبود تراشه و قطعات نتوانسته است انتظارات را برآورده کند.

تسلا که در اوایل سال جاری به ارزش بازار یک تریلیون دلاری رسید نیز با مشکلاتی مواجه شده است. بخشی از مشکلات اخیر برای سهام خودروهای برقی حذف لایحه دولت بایدن برای ساخت خودروهای برقی است که مزایای زیادی برای صنعت خودروهای برقی ازجمله افزایش اعتبار مالیاتی برای خریداران داشت و به خودروسازان اجازه می‌داد مبلغ بیشتری دریافت کنند.

بخش عمده‌ای از کاهش سهام خودروهای برقی قبل اظهارات سناتور جو مانچین رخ داد زمانی که وی اعلام کرد نمی‌تواند از این قانون حمایت کند و آینده این بخش را در تردید جدی قرار داد. البته بیشتر این افت به دلیل ادامه اعلامیه‌های خودروسازان معتبر مانند فولکس واگن، تویوتا، فورد و جنرال موتورز در مورد برنامه‌های سرمایه‌گذاری مازاد در خودروهای برقی است.

تسلا به حدی از رشد رسیده که حتی در مواجهه با رقابت فزاینده خودروسازان معتبر به اندازه کافی سودآور و بزرگ است. چشم‌انداز این شرکت رشد فروش ۵۰ درصدی یا بهتر در سال جاری و بعد از آن است. سهام تسلا در سال جاری با کاهش ۵۱ درصدی روبرو شد اگرچه این کاهش تنها کسری از افزایش ۷۴۳ درصدی سهام تسلاست که در سال ۲۰۲۰ به دست آورده است.  

نتایج نشان داده است که شرکت‌هایی مانند ریویان باید عملکرد بهتری برای اثبات خود انجام دهند تا کاملا بتوانند مورد استقبال سرمایه‌گذاران قرار گیرند.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

چرا قبر حضرت زهرا (س) مخفی است؟

د دی ۶ , ۱۴۰۰
عامل/قم استاد حوزه علمیه گفت: این سؤال مهمی است که هر مسلمانی باید از خودش بپرسد که چرا حضرت زهرا (س) تنها دختر پیامبر(ص) با این عظمت و شأنی که در نزد خدا داشتند باید وصیت کنند که من را شبانه غسل کنید و شبانه دفن کنید و قبرشان مخفی […]
da86d8b1d8a7 d982d8a8d8b1 d8add8b6d8b1d8aa d8b2d987d8b1d8a7 d8b3 d985d8aed981db8c d8a7d8b3d8aad89f 61c9954fd07d3

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.