۷ ساعت تلاش برای مهار آتش‌سوزی در کارخانه کمین نخ

dbb7 d8b3d8a7d8b9d8aa d8aad984d8a7d8b4 d8a8d8b1d8a7db8c d985d987d8a7d8b1 d8a2d8aad8b4e2808cd8b3d988d8b2db8c d8afd8b1 daa9d8a7d8b1 61c6c3f9a5e02

عامل/اصفهان مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: آتش‌سوزی در کارخانه کمین نخ در مورچه خورت بعد از ۷ ساعت تلاش با حضور ۵۰ نیروی عملیاتی و بیش از ۲۰ دستگاه اطفائیه و خودروهای سبک و سنگین مهار شد.

منصور شیشه‌فروش در گفت‌وگو با عامل، اظهار کرد: ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه روز گذشته (جمعه، ۳ دی‌ماه) وقوع حادثه آتش‌سوزی در کارخانه ریسندگی و بافندگی کمین نخ در مورچه‌خورت و خارج از شهرک صنعتی مورچه خورت اطلاع داده شد.

وی افزود: بلافاصله بعد از وقوع حادثه مدیریت بحران شهرستان شاهین‌شهر با حضور فرماندار شاهین‌شهر و مسئولان اداره برق، هلال احمر، فوریت‌های پزشکی، شهرداری و سازمان آتش‌نشانی شاهین شهر فعال شد و تیم‌های آتش نشانی از شهرک صنعتی بزرگ، شهرک صنعتی مورچه خورت و در ادامه از شهرداری اصفهان به محل حادثه اعزام شدند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از مهار کامل این حریف بعد از ۷ ساعت تلاش و در ساعت ۱۲ و نیم شب گذشته خبر داد و گفت: حدود ۵۰ نیروی عملیاتی و بیش از ۲۰ دستگاه اطفائیه و خودروهای سبک و سنگین، خودروهای آبرسان، آمبولانس و اطفای حریق در محل حادثه استقرار داشتند، همچنین برق منطقه قطع شد تا مشکلی ایجاد نشود.

وی با بیان اینکه حجم زیادی از پنبه در حیاط این واحد تولیدی تجمیع شده بود، توضیح داد: آتش از دپوی حیاط شروع شد، به تدریج به سوله اصابت کرد و سقف سوله پایین آمد. تلاش آتش نشانان این بود که از سرایت آتش به سوله‌های دیگر جلوگیری کنند، چون ۶ سوله دیگر با حجم زیادی الیاف و پنبه وجود داشت. از اداره راهداری درخواست اعزام لودر شد تا پنبه‌ها را از کارخانه خارج کند و آب مورد نیاز برای اطفای حریق تأمین شد.

شیشه‌فروش در ادامه با تأکید بر اینکه تمام واحدهای صنعتی مکلف هستند در برابر حوادثی همچون حریق، سیل و زلزله بیمه باشند، گفت: این واحد تولیدی بیمه بود و قرار است بیمه ارزیابی خسارات را پیگیری کند. همچنین در همه واحدهای صنعتی باید مسئول ایمنی مستقر باشد، آموزش‌های دوره‌‍ای، استانداردسازی کلیه فعالیت‌ها و الزامات ایمنی هنگام چیدمان، انبار و حمل و نقل رعایت شود.

وی با بیان اینکه به همه شهرداری‌های استان اعلام شده سازهای پرخطر را شناسایی کنند، افزود: به اداره صنعت، معدن و تجارت و شهرک شهرک‌های صنعتی استان اعلام کرده‌ایم بازدید ایمنی از واحدهای صنعتی داشته باشند و اخطارهای لازم را بدهند، بازرسان کار نیز باید در همه صنایع و واحدهای تولیدی مستقر باشند و علت حوادث را بررسی کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری با بیان اینکه علت این حادثه باید توسط کارشناسان بررسی و اعلام شود، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در این حادثه خسارت جانی نداشتیم و فقط دو آتش نشان مصدوم و به‌صورت سرپایی مداوا شدند. اکنون نیز خطر به طور کامل برطرف شده است.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

ساخت یک‌هزار و ۷۵۰ واحد مسکن محرومان در روستاهای هرمزگان

ش دی ۴ , ۱۴۰۰
عامل/هرمزگان رئیس مرکز برنامه ریزی و پژوهش کمیته امداد کشور گفت: هزار و ۷۵۰ واحد مسکن محرومان در روستاهای هرمزگان درحال اجراست. زارع زاده صبح امروز (چهارم دی ماه) در نشست شورای اداری کمیته امداد هرمزگان افزود: این واحدهای مسکونی براساس تفاهم‌نامه‌های منعقد شده با بنیادهای مسکن و مستضعفان و […]
d8b3d8a7d8aed8aa db8cdaa9e2808cd987d8b2d8a7d8b1 d988 dbb7dbb5dbb0 d988d8a7d8add8af d985d8b3daa9d986 d985d8add8b1d988d985d8a7d986 d8af 61c6c3fec5d8e

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.