بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی؛ زنگ خطر موج جدید کرونا

d8a8db8ce2808cd8aad988d8acd987db8c d8a8d987 d9bed8b1d988d8aadaa9d984e2808cd987d8a7db8c d8a8d987d8afd8a7d8b4d8aadb8cd89b d8b2d986daaf 61d2ec28aa9ac

عامل/اصفهان مدیر بهداشت محیط مرکز بهداشت استان اصفهان با بیان اینکه مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بی‌توجه شده‌اند، گفت: بی‌توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند زنگ خطر و نقطه شروعی برای شیوع بیشتر کرونا در جامعه باشد.

سید مهدی میرجهانیان در گفت‌وگو با عامل، با اشاره به شیوع امیکرون، اظهار کرد: با وجود اینکه رنگ‌بندی کنونی اصفهان آبی است، اما همچنان خطر وجود دارد و این خطر جدی است.

وی با بیان اینکه بیماری کووید منتظر یک غفلت جامعه است، گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله ایمن، عدم حضور در تجمعات، شست و شوی منظم دست‌ها  برای پیشگیری از ابتلا به کرونا مؤثر است و مردم بعد از دو سال به‌خوبی می‌دانند که این موارد باید جدی گرفته شود چون بیماری منتظر کوچک‌ترین خطاست تا وارد بدن شود.

مدیر بهداشت محیط مرکز بهداشت استان با اشاره به قدرت سرایت سویه‌های جدید مثل امیکرون، گفت: گروه‌های هدف امیکرون بیشتر سنین پایین است و باید بیشتر مراقب باشیم، چون سویه دلتا هم هنوز از جامعه نرفته و بیشترین هدف دلتا جوانان و نوجوانان بود.

وی با بیان اینکه متأسفانه مردم نه‌تنها در استان اصفهان، بلکه در کل کشور نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بی‌توجه شده‌اند، گفت: از جمله مشکلات کنونی ما مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و مراکز تجمع مردم هستند که رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، تهویه مناسب و استفاده از ماسک در این اماکن جدی گرفته نمی‌شود که می‌تواند به خطر جدی تبدیل شود.

میرجهانیان با اشاره به اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری در بازگشایی مراکزی مثل ورزشگاه‌ها ضعیف است، گفت: در مجالسی که برگزار می‌شود نیز رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌شدت پایین آمده که بازرسان ما به‌طور مستمر درحال نظارت و تذکر دادن هستند، اما متأسفانه این فضای عمومی جامعه شده است.

وی با تأکید بر اینکه بی‌توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند زنگ خطر و نقطه شروعی برای ابتلای افراد و شیوع بیشتر کرونا در جامعه باشد، گفت: مشکل عمده مربوط به مکان‌های عمومی سربسته است که البته عمومیت دارد و در فصل سرما هم تهویه مکان‌های سربسته کمتر انجام می‌شود، اما این مسئله می‌تواند شرایط را حادتر کند.

میر جهانیان با بیان اینکه هرجایی که تجمع افراد در محیط‌های سربسته و کوچک را داریم خطر بالقوه‌ای محسوب می‌شود، تصریح کرد: واکسیناسیون برای کاهش بار بیماری و کم کردن خطرات جانی این بیماری است، اما اینکه افراد فکر کنند به‌صرف تزریق دو دوز واکسن به کرونا مبتلا نمی‌شوند، به‌هیچ‌وجه درست نیست.

وی تصریح کرد: واقعیت این است که واکسیناسیون میزان ابتلا و کشندگی ویروس را پایین می‌آورد، اما در صد در صد افراد جامعه این‌طور نیست و همچنان خطر ابتلا به بیماری و مرگ‌ومیر وجود دارد.

مدیر بهداشت محیط مرکز بهداشت استان با بیان اینکه نظارت و بازرسی‌های بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی ادامه دارد، خاطرنشان کرد: سکوی هوشمند بیماری کرونا توسط وزارت کشور به استان‌ها ابلاغ و شرح وظایفی برای بخش دولتی و خصوصی با تکیه بر تزریق واکسن ابلاغ شد که در اصفهان نیز اجرایی شده است.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

دولت مصوبه گشایش سرکنسولگری چین در بندرعباس را ابلاغ کرد

د دی ۱۳ , ۱۴۰۰
با امضای محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور، مصوبه دولت در خصوص گشایش سرکنسولگری چین در بندرعباس ابلاغ شد. به گزارش عامل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، هیئت وزیران در جلسه مورخ ۸ دی ۱۴۰۰، به پیشنهاد وزارت امور خارجه و به استناد ماده واحده قانون کنوانسیون […]
d8afd988d984d8aa d985d8b5d988d8a8d987 daafd8b4d8a7db8cd8b4 d8b3d8b1daa9d986d8b3d988d984daafd8b1db8c da86db8cd986 d8afd8b1 d8a8d986d8af 61d2ec2f63a80

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.