محدودیت‌هایی که اروپا برای مقابله با اومیکرون به اجرا گذاشته است

d985d8add8afd988d8afdb8cd8aae2808cd987d8a7db8cdb8c daa9d987 d8a7d8b1d988d9bed8a7 d8a8d8b1d8a7db8c d985d982d8a7d8a8d984d987 d8a8d8a7 61c3387b12f3c

به گزارش روز چهارشنبه عامل به نقل از شبکه رادیو انگلیسی ال‌بی‌سی در لندن، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس گفت که مردم این کشور به برنامه های خود طبق معمول ادامه دهند، اما انتظار می رود محدودیت هایی در برخی جهات در این کشور در نظر گرفته شود.

جانسون گفت که شواهد موجود اتخاذ اقدامات سخت تر در آستانه ۲۵ دسامبر(۴ دی) را توجیه نمی کند، اما کشورهای دیگر به نظر دیدگاه متفاوت تری نسبت به این مساله دارند.

در فرانسه، اگرچه هنوز محدودیت های جدید کرونایی در نظر گرفته نشده، اما قبلا محدودیت ها در مورد تجمعات در جریان کریسمس و جشن های سال نو اعلام شده و اقدامات سخت تری چون قرنطینه های جدید نیز منتفی دانسته نشده است. مقام های فرانسوی گفته اند اطلاعات مربوط به اومیکرون را به دقت زیر نظر دارند.

گزارش ها حاکی است که فرانسه به زودی شاهد۱۰۰ هزار مورد جدید ابتلا به کووید–۱۹ در روز خواهد بود که دلیل آن گسترش سریع سویه اومیکرون دانسته شده است.

محدودیت‌هایی که اروپا برای مقابله با اومیکرون به اجرا گذاشته است

اولیویه وران وزیر بهداشت فرانسه گفت که دولت قصد ندارد محدودیت های جدیدی را در حال حاضر اعمال کند.

امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه روی یک برنامه تقویت کننده واکسن برای کنترل ویروس حساب می کند.

وزیر بهداشت فرانسه تاکید کرد که انتظار دارد تا کریسمس، ۲۲ تا ۲۳ میلیون دُز تقویتی واکسن توزیع شود که بیش از رقم ۲۰ میلیون دُزی تا روز چهارشنبه است.

در آلمان نیز از ۲۸ دسامبر (۷ دی) محدودیت ها بازمی گردد و تجمعات خصوصی به ۱۰ نفر محدود می شود.

کلوپ های شبانه در آلمان تعطیل خواهد بود و از آن تاریخ به بعد، مسابقات فوتبال بدون تماشاگر برگزار می شود

در اسپانیا نسبت محدودیت ها از منطقه ای به منطقه ای دیگر متفاوت است. در منطقه کاتالونیا محدودیت های سختی اعمال شده و گردهمایی به ۱۰ نفر محدود شده است. همچنین رستوران ها و ملوپ های شبانه در این منطقه در طول شب بسته است و محدودیت های منع رفت و آمد شبانه از ۱ بامداد تا ۶ صبح رعایت می شود.

اما در مادرید شرایط متفاوتی حاکم است و مقام های این شهر با هر گونه محدودیت های جدیدی در روزهای قبل از کریسمس مخالف هستند.

مقام های اسپانیا به دلیل نداشتن ثبات در قوانین مربوط به ۱۷ منطقه متفاوت این کشور با انتقادهایی روبه رو شده اند.

به طور کلی، در اسپانیا استفاده از ماسک در محیط های سربسته اجباری است و در برخی مناطق برای ورود به رستوران ها به گواهی سلامت کووید نیاز است. همچنین دستورالعمل هایی برای محدودکردن گردهمایی های اجتماعی وجود دارد.

پرتغال نیز دستور تعطیلی کلوپ های شبانه از ۲۶ دسامبر (۵ دی) را صادر کرده است.

محدودیت‌هایی که اروپا برای مقابله با اومیکرون به اجرا گذاشته است

کار از منزل یا دورکاری از فردای روز کریسمس تا ۹ ژانویه (۱۹ دی) اجباری است و اجتماعات در فضای باز نیز به ۱۰ نفر محدود می شود.

هلند محدودیت های سختی را با قرنطینه اعلام شده از روز دوشنبه تعیین کرده است. قرنطینه از ۱۹ دسامبر (۲۸ آذر) آغاز شد و تا ۱۴ ژانویه (۲۴ دی) ادامه خواهد داشت. تمامی سالن های ورزشی، مکان های عمومی،  غذاخوری های سرپوشیده و فروشگاه های غیرضروری تا پایان قرنطینه تعطیل خواهند بود.

در فنلاند موارد ابتلا به کرونا رکورد زده است.  رستوران ها در روز ۲۴ دسامبر (۳ دی) راس ساعت ۱۰ شب بسته خواهند بود. همچنین به مدت سه هفته که از ۲۸ دسامبر (۷ دی) شروع می شود، رستوران ها ساعت ۶ غروب تعطیل خواهد بود و در ساعات باز نیز با تعداد صندلی های محدود فعالیت خواهد داشت.

بعلاوه، مسافرانی که از منطقه شینگن بدون مرز اتحادیه اروپا وارد فنلاند می شوند، ملزم به نشان دادن نتیجه منفی تست کرونای خود هستند.

در سوئد نیز از روز چهارشنبه، کافه ها و رستوران ها تنها به تعداد محدودی از مشتریان خدمات می دهند و از مردم این کشور خواسته شده است از منزل کار کنند.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده که نسبت به شیوع امیکرون در اروپا “بسیار نگران” است. این سازمان هشدار داده که اگر تا اسفند آینده اقدام فوری انجام نشود، ممکن است ۷۰۰ هزار نفر جان خود را از دست بدهند.

بر اساس گزارش‌ها امیکرون تاکنون در ۸۹ کشور جهان شایع شده است. قدرت انتقال این ویروس نسبت به سایر سویه های کرونا بیشتر است اما شدت بیماری ناشی از آن هنوز روشن نیست.

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

ایجاد رشته مقاطع جدید بر اساس نیاز کشور و کارآفرینی باشد

چ دی ۱ , ۱۴۰۰
به گزارش خبرگزاری عامل به نقل از وزارت بهداشت، هشتاد و یکمین جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی با حضور دکتر بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونان وزارت بهداشت و اعضای حقیقی و حقوقی شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی برگزار شد. وزیر بهداشت، با […]
d8a7db8cd8acd8a7d8af d8b1d8b4d8aad987 d985d982d8a7d8b7d8b9 d8acd8afdb8cd8af d8a8d8b1 d8a7d8b3d8a7d8b3 d986db8cd8a7d8b2 daa9d8b4d988d8b1 61c3387f746a2

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.