نگهداری راه‌ها اولویت نخست سازمان راهداری است

d986daafd987d8afd8a7d8b1db8c d8b1d8a7d987e2808cd987d8a7 d8a7d988d984d988db8cd8aa d986d8aed8b3d8aa d8b3d8a7d8b2d985d8a7d986 d8b1d8a7d987 61c3376bbc58f

به گزارش عامل، محمدرضا زمانیان روز چهارشنبه در آئین تجلیل از راهداران، رانندگان، انجمن‌های صنفی و شرکت‌های حمل و نقل استان اردبیل با بیان اینکه در مجموع ۲۲۰ هزار کیلومتر راه ارتباطی به ارزش ۵۰۰ هزار میلیارد تومان در کشور وجود دارد، افزود: حفاظت و نگهداری از راه‌های ارتباطی بر احداث و ساخت جاده و محورهای مواصلاتی جدید ارجحیت دارد.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد حمل‌ و نقل در کشور از طریق جاده‌ها انجام می‌شود، اظهار کرد: برای همین مرمت، بهسازی و حفاظت و نگهداری راه های ارتباطی بسیار مهم است چرا که در غیر این صورت علاوه بر کاهش سرعت حمل و نقل و ضرر اقتصادی، تلفات جاده‌ای نیز افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به خدمات ارزنده راهداران بیان کرد: رانندگان و راهداران در تامین کالای اساسی و مایحتاج مردم نقش بسزایی دارند و اگر ذره‌ای در این بخش کوتاهی شود کشور دچار مشکلات عدیده‌ای خواهد شد.

مدیرکل دفتر نگهداری ابنیه فنی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به مشکلات مالی رانندگان و راهداران اضافه کرد: دستمزدی که در قبال زحمات تلاشگران عرصه حمل و نقل پرداخت می شود در مقایسه با زحمات آنان بسیار کم و ناچیز است.

زمانیان با بیان اینکه صنعت حمل و نقل  یکی از صنایع پیشرو در هر جامعه است، ادامه داد: برای رسیدن به نقطه ایده آل باید سرمایه گذاری خوبی در این صنعت انجام شود تا سطح خدمات ارائه شده به مردم از لحاظ کمی و کیفی ارتقاء یابد.

وی با تقدیر از زحمات شبانه روزی تلاشگران حوزه حمل و نقل گفت: فعالان این حوزه احساس مسئولیت کرده و برای خدمت به همنوعان خود شب و روز نمی شناسند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل هم گفت: از ۱۵۵ شرکت حمل و نقل فعال استان ۹۰ شرکت در بخش حمل بار و کالا و ۶۵ شرکت در بخش حمل مسافر فعالیت می کنند.

کلیم الله وثوقی از جابجایی سالانه بیش از چهار میلیون تن بار و کالا  در استان اردبیل خبر داد و افزود: در هشت ماه امسال بیش از سه میلیون تن بار و کالا در این استان جابجا شده است.

وی با اشاره به وجود بیش از ۶ هزار کیلومتر راه ارتباطی در استان اردبیل بیان کرد: امروز ارزش راه های ارتباطی این استان بیش از ۲۵ هزار میلیارد تومان بر آورد می شود که حفاظت و نگهداری از این سرمایه ملی از وظایف مهم راهداری است.

به گزارش عامل، از مجموع ۶ هزار و ۳۷۴ کیلومتر راه ارتباطی استان اردبیل ۲۰۸ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی است ، از چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی استان اردبیل ۲ هزار و ۷۰۰ کیلومتر آسفالت و مابقی شنی و خاکی است.

اردبیل به لحاظ موقعیت جغرافیایی و طبیعی خود و قرار گرفتن در سرزمینی فلاتی شکل با شیب‌های بسیار تندی به زمین‌های کم‌ارتفاع اطراف خود شامل کرانه‌های دریای خزر ، جلگه پست مغان و نیز دشت‌های کم‌ارتفاع استان‌های آذربایجان‌شرقی و زنجان منتهی می‌شود و به همین لحاظ جاده‌های این استان اغلب دارای پیچ‌ها و شیب‌های بسیار تند هستند.

هشت گردنه سخت‌گذر و برف‌گیر به نام‌های حیران ، صایین ، کجل، نقدوز ، الماس ، لنگان ، قره‌آغاج و اسالم در راه‌های ارتباطی این استان قرار دارند.

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

برگزاری دوره های آموزشی کاربردی در غرفه شرکت مخابرات ایران

چ دی ۱ , ۱۴۰۰
به گزارش خبرگزاری عامل به نقل از روابط عمومی شرکت مخابرات ایران، این شرکت دوره های آموزشی کاربردی مختلفی مانند تحول دیجیتال ـ توسعه پایدار و مسئولیت های اجتماعی، شبکه گسترده نرم افزاری تعریف شده، فضای مجازی، Public WIFI، ارز دیجیتال، SIP Trunk ,SIP Phone، خدمات دولت هوشمند به شهروندان […]
d8a8d8b1daafd8b2d8a7d8b1db8c d8afd988d8b1d987 d987d8a7db8c d8a2d985d988d8b2d8b4db8c daa9d8a7d8b1d8a8d8b1d8afdb8c d8afd8b1 d8bad8b1d981 61c3376fdd863

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.