تلکام ۲۲ افتتاح شد

d8aad984daa9d8a7d985 dbb2dbb2 d8a7d981d8aad8aad8a7d8ad d8b4d8af 61c459041a902

بیست‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی تلکام با حضور فعالان حوزه ICT کشور افتتاح شد.

به گزارش عامل، بیست‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی تلکام امروز در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران با حضور تعدای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیران حوزه ارتباطات و مخابرات، فعالان حوزه ICT، مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی و برخی از مدیران شرکت‌های برتر حوزه مخابراتی کشور افتتاح شد.

مجید سلطانی، مدیرعامل شرکت مخابرات،  در نشست خبری با تاکید بر نیاز بخش ارتباطات ثابت به حمایت‌های حاکمیتی، گفت: تصویب طرح منطقی شدن تعرفه‌ها و تغییر مدل تعرفه‌گذاری، موجب پیشرفت حوزه ارتباطات در سراسر کشور خواهد شد. در سال‌های گذشته در این بخش‌ها به مخابرات کم‌توجهی شده که این مساله با هم‌افزایی‌ها در حال حل شدن است.

وی با بیان اینکه شرکت‌های مادر مخابراتی در تمام دنیا قدمت و اهمیت زیادی دارند و سرمایه‌گذاری زیادی برای توسعه این شرکت‌ها انجام شده است، اظهار کرد: در کشور ما، برخلاف این روند، در دولت‌های گذشته بابت سیاست‌های مختلف اعم از حق‌السهم و اخذ پروانه، درآمد قابل توجهی از شرکت مخابرات به سمت دولت سرازیر شده است.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران ضمن بررسی و تشریح راهبردهای فناوری در کلان روندهای بین‌المللی تصریح کرد: جایگاه کشورمان در جهان از نظر شاخص‌های توسعه ICT مناسب نیست و به حرکت درآمدن ریل فعالیت مخابرات و حمایت از آن نقش زیادی در بهبود رتبه کشورمان در سطح فراملی خواهد داشت.

سلطانی گفت: در بخش ارتباطات تعادل بین درآمد و هزینه بسیار مهم است و در تمام کشورهای توسعه با حمایت دولت این بخش به ویژه ثابت به تعالی و پیشرفت می رسد. دولت ها با توجه به اهمیت بخش ثابت، خط اعتباری ویژه را برای شرکت مادر تخصصی خود باز می کنند چون بخش ثابت دیربازده و در عین حال بسیار استراتژیک است.

وی ادامه داد:‌ تغییر تعرفه‌ها در هزینه‌های نگهداری در شورای رقابت تصویب شده و در حال حاضر در مرحله کارشناسی برای تصویب در سازمان تنظیم مقررات است. با این مصوبه حداقل هزینه نگهداری تلفن ثابت برای جلوگیری از زیان دهی مخابرات میسر خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مخابرات اعلام کرد: شرکت مخابرات ایران بر اساس نقشه راه خود، یک سند راهبردی دارد که با وجود مشکلات اقتصادی آن را پیاده‌سازی می‌کند. با هم‌افزایی‌های ایجادشده در دولت سیزدهم و حمایت از شرکت مخابرات، عقب‌ماندگی‌های نقشه راه مخابرات از سال ۱۴۰۱ تا ۱۴۰۴ به صورت کامل جبران خواهد شد.

به گزارش عامل،  بیست‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابراتی و اطلاع‌رسانی، با هدف تعامل با بازیگران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور و با محصولات متنوع و ارائه سرویس های مختلف از دوم تا پنجم دی ماه ۱۴۰۰ از ساعت ۸ تا ۱۵، در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

شرکت مخابرات ایران در بیست‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی تلکام، ضمن ارائه کمپین‌های متنوع با تخفیفات ویژه، از جدیدترین محصولات فناورانه در بخش‌های تجاری، سازمانی و خانگی و اپلیکیشن‌های مخابراتی رونمایی می‌کند و سرویس‌های متنوعی مانند تانوما، پابلیک وای‌فای، سرینو، مخابرات من و دیجیتما در نمایشگاه ارائه می‌شود.

تحقق دولت الکترونیکی و توسعه پایدار در حوزه اقتصاد دیجیتال با کمک شرکت‌های خصوصی و تقویت نهضت تولید محتوا میسر خواهد بود و این نمایشگاه فرصتی است تا توانمندی‌های دانش‌بنیان نخبگان جوان ایرانی، در حوزه ICT به معرض دید عموم گذاشته شود.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

بورل: امنیت اروپا به امنیت لیبی مرتبط است

پ دی ۲ , ۱۴۰۰
نماینده ارشد اتحادیه اروپا در روابط خارجی و سیاست امنیتی مجددا تاکید کرد، امنیت اروپا و شکوفایی آن اساسا به امنیت و شکوفایی لیبی مرتبط است. به گزارش عامل، به نقل از الیوم السابع، جوزپ بورل، نماینده ارشد اتحادیه اروپا در روابط خارجی و سیاست امنیتی در نامه‌ای برای موسی […]
d8a8d988d8b1d984 d8a7d985d986db8cd8aa d8a7d8b1d988d9bed8a7 d8a8d987 d8a7d985d986db8cd8aa d984db8cd8a8db8c d985d8b1d8aad8a8d8b7 d8a7d8b3 61c4590bd4c37

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.