کلاس‌اولی‌هایی که از ترس «کرونا» مدرسه نرفتند+ آمار محصلان

daa9d984d8a7d8b3e2808cd8a7d988d984db8ce2808cd987d8a7db8cdb8c daa9d987 d8a7d8b2 d8aad8b1d8b3 daa9d8b1d988d986d8a7 d985d8afd8b1 61c9799b5e6db

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش آمار نهایی دانش‌آموزان ثبت‌نام شده در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ را به تفکیک پایه‌های تحصیلی اعلام کرد.

رضوان حیکم‌زاده در گفت‌وگو با عامل، در این باره اظهار کرد: بر اساس آمار اعلامی، در پایه اول ابتدایی یک میلیون و ۷۵۶ هزار و ۷۶۶ نفر، در پایه دوم ابتدایی یک میلیون و ۴۵۶ هزار و ۳۵۸ نفر، در پایه سوم ابتدایی یک میلیون و ۴۳۷ هزار و ۱۲۷ نفر، در پایه چهارم ابتدایی یک میلیون و ۴۲۲ هزار و ۱۲۶ نفر، در پایه پنجم ابتدایی یک میلیون و ۳۷۰ هزار و ۵۹۶ نفر و در پایه ششم ابتدایی یک میلیون و ۳۴۷ هزار و ۲۸۱ نفر ثبت نام کرده‌اند.

 وی افزود: همچنین در دوره متوسطه اول در پایه هفتم یک میلیون و ۳۰۰ هزار و ۳۱ نفر، در پایه هشتم یک میلیون و ۲۰۴ هزار و ۶۱۵ نفر و در پایه نهم یک میلیون و ۱۷۱ هزار و ۸۴۱ نفر ثبت نام شده‌اند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در دوره متوسطه دوم نیز در پایه دهم یک میلیون و ۱۵ هزار و ۸۰۰ نفر، در پایه یازدهم ۹۶۰ هزار و ۹۵۷ نفر و در پایه دوازدهم ۹۳۲ هزار و ۱۷۹ نفر ثبت نام کرده‌اند اظهار کرد: جمع کل دانش‌آموزان ثبت نام شده در تمام مقاطع تحصیلی در سال تحصیلی جاری،  ۱۵ میلیون و ۳۷۵ هزار و ۶۷۷ نفر است.

حکیم‌زاده در پاسخ به اینکه آیا ۸۰ هزار نفری که سال گذشته در پایه اول ابتدایی ثبت نام نکرده بودند، امسال همگی جذب شده‌اند؟ گفت: امسال تعداد موالید کلاس اول یعنی شش سال تمام‌ها یک میلیون و ۵۴۷ هزار نفر بوده است اما طبق آمارها یک میلیون و ۷۰۰ هزار کلاس اولی ثبت‌نام کرده‌اند. بنابراین بر اساس موالید، نرخ ثبت نام ناخالص ما ۱۱۳ درصد بوده است.

وی ادامه داد: اما درباره نرخ خالص ثبت‌نام یعنی اینکه چه تعداد از ثبت‌نام شده‌های ما شش سال تمام هستند و چه تعداد از شش‌سال تمام‌های ما ثبت نام نکرده‌اند که می‌شوند بازماندگان کلاس اول نیز باید گفت که در سال گذشته به شکل تصاعدی در آمار مقایسه‌ای مان، تعداد بسیار زیادی از بچه‌هایی را داشتیم که نه به دلیل اینکه بازمانده واقعی باشند بلکه به علت «کرونا» در مدرسه ثبت‌نام نکرده بودند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش افزود: سال گذشته این تعداد در پایه اول ما حدود ۸۲ هزار نفر بود که نسبت به سال قبلش ( ۳۹ هزار نفر) دو برابر شده بود. امسال به دلیل مشکلات سامانه، آمار قطعی نگرفته بودیم، اما اخیرا بر حسب اولین آمار مقایسه‌ای که انجام دادیم تعداد شش سال تمام‌هایی که ثبت نام نشده‌اند ۶۰ هزار است. یعنی خوشبختانه ۲۰ هزار مورد از سال گذشته کمتر شده است و به همان نسبت تعداد زیادی از بچه‌های هفت سال تمام ثبت‌نام کرده‌اند. این آمار نشان می‌دهد تعداد زیادی از بچه‌های شش سال تمام ما که سال گذشته به مدرسه نیامده بودند و  امسال هفت سال تمام شده‌اند آمده‌اند و در مدرسه ثبت نام کرده‌اند.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

کشف بیت کویین های ۳۰ میلیاردی در گلوگاه 

د دی ۶ , ۱۴۰۰
عامل/مازندران فرماندهی انتظامی گلوگاه از کشف ۱۴ دستگاه تجهیزات فنی و متعلقات بیت کویین به ارزش۳۰ میلیارد ریال در آن شهرستان، خبر داد  به گزارش  پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمودکلوانی در تشریح این خبر، گفت: به منظور جلوگیری از قاچاق کالا و ارز و برخورد با مفسدان اقتصادی، طرح تشدید […]
daa9d8b4d981 d8a8db8cd8aa daa9d988db8cdb8cd986 d987d8a7db8c dbb3dbb0 d985db8cd984db8cd8a7d8b1d8afdb8c d8afd8b1 daafd984d988daafd8a7d987 61c979a354cf1

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.