صنعا: عربستان هیچ توجیهی برای تجاوزاتش ندارد/مواضع قرداحی باعث افتخار تمامی لبنانی‌هاست

d8b5d986d8b9d8a7 d8b9d8b1d8a8d8b3d8aad8a7d986 d987db8cda86 d8aad988d8acdb8cd987db8c d8a8d8b1d8a7db8c d8aad8acd8a7d988d8b2d8a7d8aad8b4 61c985f6109e5

وزیر اطلاع‌ رسانی دولت “نجات ملی” یمن خاطرنشان کرد، جنگ در مأرب، جنگ با نیروها و ائتلاف متجاوزی است که از پوشش هوایی آمریکایی برخوردار است و گروه‌های افراط گر در آن مشارکت دارند.

به گزارش عامل، به نقل از سایت المیادین، ضیف‌الله الشامی، وزیر اطلاع‌رسانی دولت نجات ملی یمن اعلام کرد، متجاوزان سعودی بمباران غیرنظامیان و بی‌گناهان را با شیوه قدیمی توجیه می‌کنند.

الشامی در ادامه افزود، ائتلاف سعودی از اهدافی که در عمق عربستان هدف قرار گرفته می‌شود، “غافلگیر و متعجب” شده است و عربستان دیگر هیچ توجیهی برای تجاوزش علیه یمن ندارد.

وی همچنین تصریح کرد، ائتلاف سعودی کودکان و زنان را به صورت آشکار هدف قرار می‌دهد.

وزیر اطلاع‌رسانی دولت نجات ملی همچنین تاکید کرد: ائتلاف سعودی از وجود کارشناسان ایرانی و حزب‌الله لبنان سخن می‌گویند و هیچگونه مدرک و ادله‌ای ارائه نمی‌کنند. اگر هم کارشناسان حزب‌الله و ایران وجود داشتند که از ما حمایت کنند ما به آنها افتخار می‌کردیم.

الشامی ادامه داد، ائتلاف سعودی، فرودگاه صنعاء را بمباران کرد تا مسیر را بر روی فشارهای بین‌المللی به منظور بازگشایی این فرودگاه قطع کنند. واشنگتن به کشورهای متجاوز در جنگ علیه یمن به منظور اجرایی کردن برنامه‌ها و سازو کارهای خود کمک می‌کند.

الشامی همچنین گفت، واشنگتن پس از پیروزهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به طور مستقیم برای توقف جنگ در مأرب وارد عمل شد و مستقیما تهدید کرد که جنگ مأرب، جنگ این کشور است و اجازه تحقق هیچ پیروزی توسط ارتش و کمیته‌های مردمی را نخواهد داد.

وزیر اطلاع‌رسانی دولت نجات ملی یمن همچنین تاکید کرد، جنگ در مأرب، جنگ با نیروها و ائتلاف متجاوزی است که از پوشش هوایی آمریکایی برخوردار است و گروه‌های افراط گر در آن مشارکت دارند.

وی عنوان داشت، ایالات متحده و کشورهای متجاوز در جریان اظهارات خود درخصوص ارائه حمایت به شهروندان یمنی، از شیوه فریبکاری استفاده می‌کنند و آمریکا، پشتیبان مالی، محرک و حامی اصلی گروه‌های افراط گر در یمن است.

الشامی همچنین افزود: ما بین محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان و سرکرده سازمان القاعده در یمن تفاوتی قائل نیستیم.

وی گفت، اظهارات آمریکا در خصوص پهپادهای یمنی، نشان دهنده عجز و ناتوانی عربستان است. شاید دولت کنونی آمریکا نمی‌خواهد اشتباهات دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق این کشور درباره حمایت تسلیحاتی از عربستان را تکرار کند.

الشامی اظهار داشت، عربستان اقدام به بزرگ‌نمایی خود در منطقه می‌کند، اما از مقابله با نیروهای مبارز یمنی و سلاح‌هایی که می‌سازند، عاجز و ناتوان است. صنایع نظامی در یمن درمورد سلاح‌های پیشرفته‌ای که فاش نشده است، به صورت سری و محرمانه عمل می‌کند. سیاست یمن مقابله با این متجاوزان یمن است و اگر ائتلاف سعودی صادق بود، توافق سوئد درباره جبهه ساحلی را اجرایی می‌کرد.

این وزیر یمنی  در خصوص موضوع جورج قرداحی، وزیر اطلاع رسانی سابق لبنان، تاکید کرد، جورج قرداحی موضع آزاد، انسانی و ملی خود را در خصوص جنگ یمن اعلام کرد که باعث افتحار تمامی لبنانی‌ها است. ریال‌های سعودی، باعث سکوت کشورهای عربی و جهان در برابر جنایت‌های آن‌ها در حق یمنی‌ها شده است.

وی در پایان گفت: ایالات متحده دهان‌ها را می‌بندد تا هیچکس با یمنی‌ها همبستگی و حمایت نکنند و مسأله فلسطین، برای ما یک مسأله محوری و اولویت‌دار است و متجاوزان به ما حمله می‌کنند تا این رویکرد یمن را متوقف کنند.

ائتلاف عربی به رهبری عربستان از سال ۲۰۱۵ تاکنون از دولت عبد ربه منصور هادی، دولت مستعفی یمن حمایت می‌کند.

یمن با جنگی مواجه است که جان ۲۳۳ هزار تن از سکنه آن را گرفته و طبق آمار سازمان ملل، باعث شده ۸۰ درصد از جمعیت ساکن این کشور که تعدادشان به حدود ۳۰ میلیون تن می‌رسد، برای رفع نیازهای اولیه خود به حمایت‌ها و کمک‌های بشردوستانه متکی شوند.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

ریاست بازنشستگان در هیات‌های ورزشی مشروط شد + ابلاغیه

د دی ۶ , ۱۴۰۰
بر اساس ابلاغیه وزارت ورزش و جوانان، به‌کارگیری بازنشستگان و افراد بازخرید شده به عنوان رییس و اعضای هیات رییسه هیات‌های استانی و شهرستانی ممنوع است مگر این که در زمان ثبت نام از نامزد بازنشسته و قبل از انتخاب در مجمع به عنوان رییس هیات، تعهدنامه محضری گرفته شود […]
d8b1db8cd8a7d8b3d8aa d8a8d8a7d8b2d986d8b4d8b3d8aadaafd8a7d986 d8afd8b1 d987db8cd8a7d8aae2808cd987d8a7db8c d988d8b1d8b2d8b4db8c d985d8b4 61c994278cf8e

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.