حامد کرزای: تهدید داعش از پاکستان به سمت افغانستان هدایت می‌شود نه بالعکس

d8add8a7d985d8af daa9d8b1d8b2d8a7db8c d8aad987d8afdb8cd8af d8afd8a7d8b9d8b4 d8a7d8b2 d9bed8a7daa9d8b3d8aad8a7d986 d8a8d987 d8b3d985d8aa 61c049d21aa86

حامد کرزای در اظهاراتی با رد سخنان عمران خان، نخست وزیر پاکستان درخصوص تروریسم در افغانستان گفت که این کشور محصور در خشکی، از سمت پاکستان با تهدید داعش روبه‌رو بوده است.

به گزارش عامل،‌ به نقل از روزنامه تایمز آو ایندیا، عمران خان، نخست وزیر پاکستان در اظهاراتی در جریان نشست روز یکشنبه سازمان همکاری اسلامی در شهر اسلام آباد، گفت که گروه تروریستی داعش از سمت افغانستان، پاکستان را تهدید می‌کند و افزود که ثبات در افغانستان ضروری است. او خاطرنشان کرد: ما هدف حملاتی از سوی گروه تروریستی داعش از سمت مرز افغانستان، در داخل خاک پاکستان واقع شده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری طلوع نیوز، حامد کرزای، رئیس جمهور سابق افغانستان در واکنش به اظهارات عمران خان گفت که این ادعاها صحت ندارند. کرزای خاطر نشان کرد که از ابتدا داعش از سمت پاکستان به تهدید افغانستان پرداخته نه بالعکس.

کرزای در بیانیه‌ای اظهار کرد: این اظهارات صحت ندارند و پروپاگاندایی آشکار علیه افغانستان هستند. در واقع از همان ابتدا افغانستان بوده که با تهدید داعش از سوی پاکستان مواجه شده است.

پیش از آن کرزای در اظهارات جداگانه دیگری به پاکستان هشدار داده بود در امور داخلی کابل مداخله نکند. او بیان داشته بود اسلام آباد نباید به تشویق تروریسم یا افراط گری بپردازد و باید از طریق “اصول مدنی و اصول روابط بین‌المللی” روابطش را با افغانستان برقرار کند.

کرزای در مصاحبه‌ای با وی.او.ای بیان داشت: پیام من به کشور برادر ما پاکستان، این است که آنها نباید برای نمایندگی کردن افغانستان تلاش کنند.

پاکستان از دیروز یکشنبه میزبان اجلاس وزرای امور خارجه اعضا و شرکای سازمان همکاری اسلامی در شهر اسلام آّباد بوده است. در قطعنامه مربوط به این اجلاس اعلام شد که که بانک توسعه اسلامی پیشتاز تلاشها برای آزاد ساختن کمکها برای افغانستان در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۲ خواهد بود.

اجلاس سازمان همکاری اسلامی به دولت طالبان در افغانستان رسمیت بین‌المللی نبخشید و امیر خان متقی، وزیر خارجه این دولت از مراسم عکاسی رسمی در جریان این اجلاس کنار گذاشته شد.

به نوشته پایگاه ایندیا تودی، حامد کرزای همچنین از عمران خان خواست که از پروپاگاندا علیه کشورش دست برداشته و به نمایندگی از افغان‌ها صحبت نکند.

رئیس جمهور پیشین افغانستان در یک سلسله توئیتهایی نوشت: تهدید شدن پاکستان از جانب افغانستان در حقیقت یک پروپاگاندای آشکار است، موضوع کاملا برعکس است و تهدید داعش از سمت پاکستان به افغانستان هدایت می‌شود.

رئیس جمهور سابق پاکستان در واکنش به سخنرانی عمران خان در جریان اجلاس سازمان همکاری اسلامی به اسلام آباد توصیه کرد که از پروپاگاندا علیه افغانستان و مداخله در آنچه “امور داخلی ما” خواند، خودداری کند.

روز یکشنبه، عمران خان در سخنرانی خود در هفدهمین نشست فوق‌العاده شورای وزیران خارجه سازمان همکاری اسلامی هشدار داد که اگر جهان به موقع اقدام نکند، افغانستان به طور بالقوه می‌تواند به “بزرگ‌ترین بحران ساخته بشر” تبدیل شود.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

گسترش مخالفت با محدودیت‌های کرونایی؛ نخست‌وزیر انگلیس تهدید شد

د آذر ۲۹ , ۱۴۰۰
به گزارش عامل، روزنامه دیلی میل امروز /دوشنبه/ نوشت، نمایندگان محافظه‌کار مجلس دیشب هشدار دادند که هر گونه تلاش جانسون برای سختگیری بیشتر در محدودیت‌های کرونایی پیش از ایام کریسمس موجب خواهد شد تا خواهان عزل وی از رهبری حزب شوند. گزارش شده که در پی شیوع سویه بسیار مسری […]
daafd8b3d8aad8b1d8b4 d985d8aed8a7d984d981d8aa d8a8d8a7 d985d8add8afd988d8afdb8cd8aae2808cd987d8a7db8c daa9d8b1d988d986d8a7db8cdb8cd89b 61c049d64e8d8

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.