۳.۳ میلیارد تومان اعتبارعمرانی برای آذربایجان غربی پیش بینی شد

dbb3 dbb3 d985db8cd984db8cd8a7d8b1d8af d8aad988d985d8a7d986 d8a7d8b9d8aad8a8d8a7d8b1d8b9d985d8b1d8a7d986db8c d8a8d8b1d8a7db8c d8a2d8b0 61c336d9d52a2

به گزارش خبرنگار عامل، محمد حضرتی ظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به افزایش اعتبارات عمرانی استان اظهار کرد: در این بخش از رتبه ششم کشوری در سال گذشته به رتبه پنجم رسیده‌ایم و پس از استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس و کرمان بیشترین میزان اعتبار عمرانی به استان اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به رشد اقتصادی ۷.۳ درصدی پیش بینی شده برای استان طی سال آینده، نیازمند ۴۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری هستیم، افزود: این میزان سرمایه گذاری باید توسط بخش‌های دولتی، خصوصتی، خصوصی و نهادهای دیگر اقتصادی تأمین شود تا بتوانیم به رشد اقتصادی در نظر گرفته شده، برسیم.

وی اضافه کرد: برای سال آینده، رشد ۸.۴ درصدی در بخش کشاورزی، ۹ درصدی در بخش معدن، ۶.۲ درصدی در بخش صنعت و هشت درصدی در بخش خدمات در دستور کار خواهد بود.

صندوق پیشرفت و عدالت استان‌ها در حال تشکیل است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی با بیان اینکه تشکیل صندوق پیشرفت و عدالت یکی از اقدامات بسیار مناسب دولت برای توسعه استان هاست، ادامه داد: در این راستا، علاوه بر کمک اولیه دولت، از محل فروش اموال مازاد، مازاد درآمد مالیاتی، بخشی از عوارض مالکانه معادن، مشارکت‌های عمومی و خصوصی، جرایم و مالیات بر ارزش افزوده نیز درآمدهایی به صندوق واریز خواهد شد.

وی یادآور شد: به منظور تحقق عدالت و پیشرفت کشور از طریق ارتقای بهره وری و سرمایه‌گذاری بر اساس آمایش سرزمین صندوق کارآفرینی امید به نام صندوق پیشرفت و عدالت ایران تغییر نام و ۳۱ صندوق استانی در آن فعالیت خواهد کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: دولت برای حمایت از صندوق پیشرفت و عدالت ایران اعتباری بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان به منظور توسعه استان تزریق خواهد شد.

آذربایجان غربی کمترین میزان رشد درآمدهای مالیاتی در بودجه سال آینده دارد

حضرتی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی یکی از کمترین میزان رشد را در خصوص رشد درآمدهای مالیاتی در بودجه سال آینده دارد، گفت: در این خصوص متوسط رشد کشوری ۷۰ درصد و رشد در این استان، ۵۸ درصد در نظر گرفته شده در حالی که در برخی استان‌ها این افزایش ۱۷۴ درصد است.

وی با بیان اینکه در خصوص اعتبارات هزینه‌ای نیز سهم استان ۳.۸ درصد بوده و رتبه آذربایجان غربی، نهم کشوری است، گفت: نرخ رشد اقتصادی در ۴۰ سال گذشته پر نوسان و به صورت مثبت و منفی بوده است و در حال حاضر با توجه به شرایط حاکم بر کشور نرخ رشد اقتصادی نزولی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان آذربایجان‌غربی گفت: با توجه به تقسیم بودجه در کشور سهم استان‌ها به صورت نامتوازن و تهران سهم بیشتری نسبت به سایر استان‌ها دارد.

وی گفت: جمع اعتبارات ملی استان در لایحه بودجه سال آینده ۱۸ هزار میلیارد تومان و اعتبارات هزینه‌ای استان بیش از هزار و ۲۹ میلیارد تومان و اعتبارات عمرانی بیش از ۳,۳۰۰ میلیارد تومان است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: منابع لایحه بودجه ۱۴۰۱ در آذربایجان‌غربی بیش از ۲۴ هزار میلیارد تومان و سهم درآمد استان در لایحه بودجه سال آینده، بیش از ۳,۰۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

ایثار و شهادت رمز موفقیت انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف است

چ دی ۱ , ۱۴۰۰
به گزارش خبرنگار عامل، سردار جمال شاکرمی ظهر چهارشنبه در دیدار با مدیرکل جدید بنیاد شهید استان ایلام با تسلیت ایام فاطمیه، فرهنگ ایثار و شهادت را هویت و اصالت انقلاب دانست و گفت: انقلاب اسلامی تا به امروز با تکیه‌بر فرهنگ ایثار و شهادت در تمامی عرصه‌ها عزتمندانه موفق […]
d8a7db8cd8abd8a7d8b1 d988 d8b4d987d8a7d8afd8aa d8b1d985d8b2 d985d988d981d982db8cd8aa d8a7d986d982d984d8a7d8a8 d8a7d8b3d984d8a7d985db8c 61c336e40cf3a

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.