حضور سردار سلیمانی در سوریه برای تمامی نیروها روحیه بخش بود

d8add8b6d988d8b1 d8b3d8b1d8afd8a7d8b1 d8b3d984db8cd985d8a7d986db8c d8afd8b1 d8b3d988d8b1db8cd987 d8a8d8b1d8a7db8c d8aad985d8a7d985db8c 61d5c621f3fe7

عامل/آذربایجان شرقی فرمانده تیپ مکانیزه امام زمان(عج) شبستر گفت: حضور حاج قاسم در کنار رزمندگان نعمتی بود که تاثیرات مثبت بسیاری داشت و در روحیه‌ی آنها نقش مهمی ایفا می‌کرد.

سرتیپ دوم پاسدار مصطفی محمدی روز چهارشنبه، ۱۵ دی ماه در جریان برگزاری نمایش «یک ، بیست…» که به مناسبت دومین سالگرد شهادت سپهبد قلسم سلیمانی و با همکاری سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی، ناحیه بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی به روی صحنه رفت، اظهار کرد: طبق فرموده‌ی رهبر معظم انقلاب، نباید به حاج قاسم به‌عنوان یک شخص نگاه کرد چرا که ایشان یک مکتب بود و جوان‌های زیادی را همسو با امامت تربیت کرد.

وی ادامه داد: حاج قاسم معتقد بود که باید به صورت عملی نشان دهیم که تاثیرگذار هستیم و در همین راستا بیش از ۴۰ سال از عمر شریف خود را در جبهه‌های نبرد سپری کرد.

فرمانده تیپ مکانیزه امام زمان(عج) شبستر همچنین گفت: شهید سلیمانی ارادت ویژه‌ای به آذری‌ها داشت و با تمام وجود به آنها عشق می‌ورزید که حتی در پایان وصیت‌نامه‌ی خود یعنی نام شهید باکری را ذکر کرده است.

وی افزود: سردار سلیمانی به تمامی نیروهای غیرسوری که برای حمایت از این کشور آمده بودند، دستور اکید داده بود که هیچکس حق ندارد منتی بر سر ملت و دولت سوریه بزند و هرکس نمی‌تواند این روحیه را داشته باشد، باید برگردد و حتی وقتی متوجه شد که دیوارهای قرارگاهی که در آن حضور داشت برای ایجاد امنیت بیشتر توسط برخی تجهیزات مورد حفاظت قرار گرفته است، دستور داد تا تمامی آن ابزار اضافی برداشته شود و لذا به هیچ عنوان حاضر نبود تفاوتی ما بین او و سایر نیروها به وجود بیاید.

سردار محمدی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: دشمنان جمهوری اسلامی ایران چندین سال قبل برنامه ریزی کرده بودند تا کشورهایی را که حامی جبهه‌ی مقاومت هستند و در مقابل رژیم غاصب صهیونیستی ایستاده اند، از بین ببرند و براساس تئوری‌های خود می‌گفتند که جمهوری اسلامی شبیه درختی است که فقط تنه‌اش باقی مانده و با یک تکان تنه را نیز از بین می‌برند و در همین راستا وزیر دفاع وقت آمریکا نیز با بشار اسد رئیس جمهور سوریه دیدار کرده و گفته بود که سوریه باید از جریان مقاومت جدا شود در غیر اینصورت اثری از سوریه و بشار اسد باقی نخواهد ماند.

وی در خصوص نقش سردار سلیمانی در بحران سوریه نیز گفت: در اوایل سال ۱۳۹۲ که در شهر حلب حضور داشتیم، علاوه بر حومه، بیش از ۵۰ درصد این شهر در اختیار تکفیری‌ها قرار گرفته بود و هرکس (فرمانده ارشد و یا سرباز) دستگیر می‌شد، پیکر سربریده‌اش در میدان مرکز شهر انداخته می‌شد و فرماندهان ارشد سوریه حتی جرات نمی‌کردند نام حلب را بیاورند و با شنیدن نام حلب لرزه بر اندامشان می‌افتاد؛ اما وقتی که خبر حضور حاج قاسم در فرودگاه حلب – که همچنان در اختیار حاکمیت بود و پروازها در شرایط سخت انجام می‌شد – اعلام شد، تاثیر بسیار زیادی بر روی نیروها گذاشت و حاج قاسم در حلب ماند و اوضاع را مدیریت کرد.

حضور سردار سلیمانی در سوریه برای تمامی نیروها روحیه بخش بود

خبر شهادت سردار سلیمانی خبر بسیار ناگواری بود

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی نیز در این مراسم گفت: خبر شهادت حاج قاسم سلیمانی، خبر ناگواری بود چراکه انتظار نداشتیم این مرد اسطوره‌ای از میان ما برود.
 
دکتر جعفر محسنی ادامه داد: سردار شهید قاسم سلیمانی فارغ از این جهان بود، وجود او نه تنها برای ایران بلکه برای تمام امت اسلام یک‌نعمت بود که با رفتن خود در تاریخ ماندگار شده و اسوه‌ای برای مسلمان و جوانانی شد که قصد استکبارستیزی دارند.

وی همچنین ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) خاطرنشان کرد: امام علی(ع) زمانی که حضرت فاطمه(س) را از دست دادند، لحظات بسیار سختی را گذراندند که این موضوع در صحبت‌های ایشان ظاهر و بارز است.

محسنی افزود: حضرت فاطمه(س) بانویی بود که از چنین مادری حضرت زینب به دنیا آمد که سخنرانی ایشان در کربلا ماندگار شد تا همه‌ی بشریت بدانند که اسلام و تشیع چگونه در مقابل ظلم ایستاده و نغمه‌ی «هیهات منت الذله» را یک صدا سر می‌دهد.

به گزارش عامل، نمایش « یک و بیست» با همکاری معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی و ناحیه‌ی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ،  از ساعت ۱۲:۳۰ روز چهارشنبه (۱۵ دی‌ماه) توسط گروه فرهنگی، هنری و رسانه‌ای یاراد در سینمای جهاددانشگاهی در دانشگاه تبریز اجرا شد.

گفتنی است؛ علیرضا محمدیان (کارگردان)، آراز دانایی مهر (نویسنده)، امیرحسین علیاری(دستیار کارگران)، پریسا میرزازاده(موسیقی)، سپیده آقابالازاده (منشی صحنه) و سمیه اکبری(مجری) عوامل و آیسان محمد پور، مهدیه ساریخانی، زهرا زنجانی، لیلا عبدالهی، فاطمه محمودزاده، سارا مبشّر اقدم و محمدرضا جهانگیر نیز بازیگران این نمایش بودند.

حضور سردار سلیمانی در سوریه برای تمامی نیروها روحیه بخش بود

حضور سردار سلیمانی در سوریه برای تمامی نیروها روحیه بخش بود

حضور سردار سلیمانی در سوریه برای تمامی نیروها روحیه بخش بود

حضور سردار سلیمانی در سوریه برای تمامی نیروها روحیه بخش بود

حضور سردار سلیمانی در سوریه برای تمامی نیروها روحیه بخش بود

حضور سردار سلیمانی در سوریه برای تمامی نیروها روحیه بخش بود

حضور سردار سلیمانی در سوریه برای تمامی نیروها روحیه بخش بود

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

دستگیری ۱۲۰۰ سارق در لرستان

چ دی ۱۵ , ۱۴۰۰
عامل/لرستان فرمانده انتظامی لرستان از دستگیری ۱۲۰۰ سارق در استان خبر داد. سردار یحیی الهی گفت: طی ۴۵ روز، ۴۵۰ قبضه انواع اسلحه، ۷۰۰ کیلو انواع مواد مخدر و ۱۲۰۰ سارق در لرستان دستگیر شد. وی افزود: این افراد به ۳۴ فقره سرقت مسلحانه اعتراف کردند. فرمانده انتظامی لرستان افزود: […]
d8afd8b3d8aadaafdb8cd8b1db8c dbb1dbb2dbb0dbb0 d8b3d8a7d8b1d982 d8afd8b1 d984d8b1d8b3d8aad8a7d986 61d5c628d62dc

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.